Jak wybrać firmę rozliczającą zwrot podatku z zagranicy?

Pracowałeś za granicą? A może dopiero planujesz taki wyjazd? Czy wiesz, że możesz odzyskać nawet kilka tysięcy złotych ze zwrotu podatku dochodowego za pracę w UE? Sprawdź jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się zwrotem podatku z zagranicy!

 • Zwrot podatku z Holandii - Jaaropgave lub Jaaropgaaf, BSN lub Sofi Numer
 • Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii - P45 lub P60, NIN
 • Zwrot podatku z Niemiec - Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigung
1

Sprawdź czy na stronie firmy, której chcesz powierzyć rozliczanie Twojego zwrotu podatku znajdują się podstawowe dane takie, jak NIP czy REGON. Brak informacji, dzięki którym można oficjalnie sprawdzić wiarygodność takiej firmy świadczyć o tym, że albo nie jest w ogóle zarejestrowana, albo ma coś do ukrycia.


2

Kontaktując się z wybraną firmą rozliczającą zwrot podatku spytaj o godziny pracy biura. W wypadku, w którym okaże się, że osoba, z którą rozmawiasz chce przyjechać do Ciebie lub umówić się np w centrum handlowym może to po raz kolejny oznaczać, że działalność takiej "firmy" nie jest nawet oficjalnie zarejestrowana.


3

Przeczytaj opinie dotyczące wybranej firmy na forach internetowych oraz licznych stronach dotyczących zwrotu podatku z zagranicy. Pamiętaj jednak, że nie we wszystkie opinie można wierzyć, jeśli ktoś nie ma na tyle odwagi aby podać swoje namiary jak np e-mail to raczej nie warto takiej opinii ufać.


4

Często zdarza się, że niektóre firmy pomagające odzyskać zwrot podatku z zagranicy oferują bardzo niską cenę za rozliczenie. Zastanów się dwa razy przed wyborem takiej firmy, ponieważ może okazać się, że po dokonaniu płatności kontakt z firmą stanie się bardziej problemowy lub w najgorszym przypadku w ogóle się urwie... czasami warto zapłacić wyższą kwotę i mieć pewność co do profesjonalnego rozliczenia.


5

Podpisując umowę jeszcze raz dokładnie sprawdź wysokość prowizji pobieranej przez Twoją firmę. Nie podpisuj nigdy umowy, w której miejsce dotyczące opłaty pozostawione jest puste, ponieważ możesz się nieźle zdziwić kiedy zamiast 8 % prowizji przyjdzie Ci zapłacić np 18%.


6

Sprawdź czy cena za rozliczenie Twojego zwrotu podatku to cena netto czy brutto. Przeważnie firmy rozliczające zwrot podatku zapominają dodać taką informację. Przygotuj się więc na to, że cena netto będzie zawsze powiększona o 23% podatku VAT.


7

Uwagi i spostrzeżenia

 • Dane rejestracyjne firmy jak NIP, REGON czy KRS.

 • Możliwość spotkania w biurze.

 • Pozytywne opinie w internecie.

 • Opłata pobierana z dołu dopiero po odzyskaniu zwrotu podatku.

 • Nie podpisuj umowy, której najpierw dokładnie nie sprawdziłeś!

 • Pamiętaj, że do ceny netto zawsze dodawane jest 23% VATu.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 04.05.2011

Komentarze