Jak w prosty sposób zaoszczędzić na OC auta?

Musisz opłacić OC? Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość ograniczenie kosztów, które się z tym wiążą? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci w prosty sposób zaoszczędzić na OC auta. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

1

Rozważniej wybieramy ofertę ubezpieczyciela

Rozważniej wybieramy ofertę ubezpieczyciela

Wielu z nas wychodzi z założenia, że skoro posiadanie OC jest obowiązkowe, to wszędzie czekają na nas jednakowe oferty. Prowadzi to do tego, że zwykle stawiamy na przypadkowy wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. To ogromny błąd, ponieważ jeśli poświęcimy więcej czasu na zrobienie rozeznania w zagadnieniu, to zauważymy, że oferta poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych znacząco się od siebie różni.
Czasami różnice można zauważyć w kosztach, innym razem w zniżkach, czy w dodatkowej ochronie. Jeśli zatem szukamy oszczędności, to zdecydowanie powinniśmy poświęcić więcej czasu na sprawdzenie ofert. Na pewno w tym zadaniu pomoże nam darmowa porównywarka https://ubezpieczamy-auto.pl, zwłaszcza że możemy z niej skorzystać w dogodnym dla siebie miejscu. Jedyne, czego będziemy potrzebowali, to telefonu z dostępem do sieci, czy nawet tabletu lub laptopa.
Porównywarka jest połączona z systemami wielu różnych ubezpieczalni, więc jeśli skorzystamy z jej pomocy, to szybko sprawdzimy ofertę na ubezpieczenie OC. Co ciekawe, listę można dowolnie sortować, w tym również pod względem ceny, więc na pewno ułatwi nam wybór najkorzystniejszej oferty pod względem finansowym.


2

Dopisujemy do pojazdu współwłaściciela

Wysokość składki ubezpieczenia OC zależy od kilku aspektów, a jednym z ważniejszych okazuje się wiek kierowcy. Doświadczeni kierowcy, którzy wyrobili prawo jazdy kilka lub kilkanaście lat wcześniej oraz opłacają ubezpieczenie OC, mogą liczyć na przywileje ze strony ubezpieczyciela. Najczęściej wiąże się to ze znacznie niższymi opłatami niż w przypadku osób, które dopiero wyrobiły prawo jazdy i kupiły pierwszy samochód. Różnice między młodym kierowcą a tym wieloletnim są dosyć spore i czasami różnica sięga kilkuset złotych, zwłaszcza przy bezszkodowej jeździe.
Oczywiście można ten fakt wykorzystać, gdy chcemy obniżyć OC swojego samochodu. Wystarczy, że doświadczonego kierowcę dopiszemy jako współwłaściciela auta, a my również będziemy mogli obniżyć koszty za swój samochód. Na pierwszy rzut oka może się to wydać dość skomplikowane, ale formalności nie zajmują dużo czasu, więc jeśli wśród bliskich jest osoba, która może zapewnić nam oszczędności, to warto poprosić ją o pomoc.


3

Zwracamy większą uwagę przy wyborze samochodu

Zwracamy większą uwagę przy wyborze samochodu
Najczęściej sięgamy po taki samochód, który podoba nam się wizualnie. Jednak takie kryterium nie zawsze wychodzi nam na korzyść w przypadku opłat, ponieważ okazuje się, że wysokość składki OC uzależniona jest właśnie od rodzaju pojazdu. Ogólnie jest kilka marek, które towarzystwa ubezpieczeniowe uważają za bezpieczne i jeśli postanowimy sięgnąć właśnie po nie, to możemy być pewni, że również składka OC będzie atrakcyjniejsza.
Wśród tych pojazdów wymienia się Skodę, Dacię, Suzuki, czy nawet FSO. Co więcej, składka OC zależy również od pojemności silnika, a im będzie większa, tym również wyższych kosztów należy się spodziewać. Nie bez znaczenia pozostaje też wiek pojazdu, który chcemy nabyć. Najczęściej młode auta mają niższe OC, ale nie dotyczy to pojazdów bezpośrednio z salonów. Zwykle przystępne stawki na OC oferowane są na kilkuletnie pojazdy, więc jeśli liczymy na oszczędności, to może warto rozejrzeć się za pojazdem używanym.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.11.2022

Komentarze