Jak ubiegać się o kredyt?

Kredyt to jedna z najczęściej wybieranych przez licznych Polaków opcja. Im łatwiej jest go uzyskać tym drożej będzie nas kosztować jego spłata. Jeśli szukamy względnie taniego kredytu to zdecydowanie omijajmy banki oferujące pieniądze jedynie za okazaniem dowodu osobistego. Oprocentowanie może być po prostu dla nas zabójcze. Wzięcie kredytu to teoretycznie prosta sprawa ale przyjrzyjmy się jak tego dokonać krok po kroku.

  • kalkulator kredytowy, wniosek o kredyt, umowa, dowód osobisty i inne wymagane dokumenty
1

Wybór najlepszej i najbardziej bezpiecznej oferty.
- Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania przez nas kredytu powinien być staranny wybór oferty. Zacznijmy od banku, którego jesteśmy klientami. Poprośmy urzędnika o przedstawienie nam dostępnych ofert kredytowych. Następnie sprawdźmy jeszcze kilka innych ofert - może bowiem okazać się że są one bardziej korzystne niż w naszym macierzystym oddziale. Przy porównaniu kierujmy się przede wszystkim: wysokością rat oraz oprocentowaniem.


2

Złożenie wniosku
- Po wyborze interesującej nas opcji, udajmy się z dowodem osobistym oraz z drugim dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość (prawo jazdy, paszport, książeczka ubezpieczeniowa) a także z zaświadczeniem o zarobkach.
- Emeryci powinni mieć ze sobą również zaświadczenie o przyznaniu emerytury oraz oczywiście lgitymację emerycką.
- Jeśli posiadamy własną działalność potrzebny jest dodatkowo dokument świadczący o tym, że nie zalegamy z płatnościami oraz tak zwany wypis z krajowego rejestru sądowego czyli REGON.


3

Wypełnienie wniosku
- Prawidłowe wypełnienie wniosku to podstawa. Jeśli nie potrafimy samodzielnie tego dokonać poprośmy urzędnika bankowego.


4

Oczekwianie na decyzję
- Bank może podejmować decyzję przez kilka dni, gdyż musi się upewnić, czy jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami. Gdy bank podejmie decyzję urzędnik dzwoni do nas z informacją.


5

Podopisanie umowy
- Jeśli bank przyzna nam kredyt udajemy się do oddziału banku celem podpisania umowy. Dokładnie ją przeczytajmy. Zażądajmy także harmonogramu spłaty kredytu.


6

Otrzymanie pieniędzy
- Gdy już wszystkie formalności mamy za sobą, wóczas pieniądze otrzymujemy w ciągu 2-3 dni na nasze konto. Potem pozostaje już jedynie regulana spłata naszego kredytu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2009

Komentarze

Dodałbym jeszcze, że lepiej nie pakować się w kredyty konsumpcyjne i tz. raty 0%(ubezpieczenie kredytu i produkt jest droższy)