Jak taniej zdobyć franka do spłaty kolejnej raty kredytu?

Czasy mamy trudne szczególnie jeśli przyszło nam płacić za raty kredytu we frankach szwajcarskich. Zakup tej waluty jest trudny, a przeliczniki stosowane w bankach i kantorach oszałamiają różnicą, pomiędzy ceną skupu i sprzedaży. A gdyby tak można było inaczej ?

  • Konto walutowe, najlepiej bezpłatne.
1
Kolejna rata a złotówek wciąż trzeba więcej. Kolejna rata a złotówek wciąż trzeba więcej.

Na rynku internetowym pojawiły się pierwsze portale wymiany bezpośredniej walut. Pełnią one funkcje pośredniczą za stosunkowo przyzwoite prowizje. Działanie serwisów opiera się o odpowiednim kojarzeniu osoby posiadającej walutę z osobą, która walutę chce nabyć. Transakcje odbywają się poprzez konta bankowe kilku polskich banków, co gwarantuje obrót prawdziwymi pieniędzmi. Najłatwiej jest posiadać odpowiednie konto w banku, który pozwoli zakupioną walutę wypłacić w gotówce bez żadnych prowizji lub, w którym mamy kredyt i możemy wykonać przelew wewnętrzny.


2

Osoba sprzedająca może otrzymać większą kwotę za walutę niż w kantorze, a osoba kupująca zapłaci nieco mniej niż za podobną sumę waluty w kantorze.
Warto jednak dokładnie śledzić aktualne kursy franka, gdyż na tych portalach, też kurs może stać się niekorzystny. Istotne są również prowizje za przelewy i wypłatę gotówkową.
W sieci istnieją takie miejsca jak np.: "e-kantorwalutowy" , czy "walutomat.pl".
Również część banków zmierza do tworzenia podobnych wirtualnych kantorów.


3

Oszczędności to nawet 3% wartości kupowanej waluty, więc warto skorzystać.
Znacznie więcej opcji wymiany walut znajdziecie w artykule użytkownika reverb "Jak wymieniać funty na złotówki, dolary na złotówki?".


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Internet kojarzy ludzi z różnych stron świata.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.12.2011

Komentarze