Jak sprzedać używane książki i podręczniki?

Chyba u każdego z nas kurzą się na półkach raz przeczytane książki, niepotrzebne już podręczniki, czy pozycje zapomniane, po które praktycznie nie sięgamy i marna szansa, że jeszcze się przydadzą. Warto zrobić porządki i te niepotrzebne sprzedać - my zyskujemy porządek na półce i pieniądze (może na następne, potrzebne nam aktualnie książki i podręczniki), a i przy tak wysokich cenach nowych książek - duże prawdopodobieństwo, że na nasze używane książki znajdą się kupcy.

  • niepotrzebne książki
  • trochę czasu i cierpliwości
1

Na dobry początek przeglądnij domową biblioteczkę i zdecyduj, z którymi książkami możesz się rozstać. Najlepiej od razu je sobie skataloguj np. w wordzie czy excelu - przyda się i będzie łatwiej wystawiać ogłoszenia.


2

W każdym większym mieście znajdą się antykwariaty. Wystarczy rozejrzeć się i dowiedzieć - niektóre z nich poza klasycznym przyjmowaniem w komis, oferuje skup książek 'od ręki' - dobra opcja, jeśli zależy nam na czasie (a ceny często można negocjować). Przy takiej wizycie warto mieć ze sobą sporządzony wcześniej spis książek.


3

No ale od czego Internet: oczywiście allegro ani gumtree nie muszę nikomu przedstawiać, więc dam przykłady innych serwisów - zwłaszcza bezpłatnych:
sprzedamksiazki.pl
bookandmore.pl
booka.net.pl
Możesz wystawić ogłoszenia o książkach na każdym z nich, zwiększy to prawdopodobieństwo, że książki się sprzedadzą.


4

Warto podlinkować wystawione przez Ciebie ogłoszenia na portalach społecznościowych, z których korzystasz. Zawsze to większe grono odbiorców, a może Twoimi książkami zainteresuje się ktoś z Twoich znajomych?


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.01.2012

Komentarze

Ja ostatnio sprzedałam wszystkie zalegajace mi na półkach książki na http://skupszop.pl , w ciągu 30 minut pozbyłam się 18 książek a w ciągu trzech dni otrzymałam za nie pieniądze.
Ano niestety sprzedać ciężko

Ostatnio zmieniony: 2013-02-09 22:26:22

Ja zamiast sprzedawać książki za grosze, oddaję je do biblioteki. Tam możne też wziąć inne na wymianę, bo wiele osób postępuje w ten sam sposób. Może na tym nie zarabiam, ale na pewno nie tracę, bo nie wydaję pieniędzy na to, aby mieć coś ciekawego do poczytania i nie hoduję kurzu na czymś, co może przydać się innym. W ten sposób wszyscy korzystamy a nikt nie traci.

Ostatnio zmieniony: 2012-05-13 17:09:33

Prawda jest taka, że książki trudno sprzedać. Szczególnie w dobrym czy idealnym stanie, bo wtedy żal oddać je za 5 zł, gdy kosztowały np 100 zł. Na portalach powyżej czy na typowych aukcyjnych jak Świstak, pełno jest ofert sprzedaży, ale nikt nie chce kupować, tego co można ściągnąć z Internetu.

Ostatnio zmieniony: 2012-05-10 23:13:56

Hehe ;) co racja to racja, choć w antykwariatach zwykle bardzo zaniżają ceny by później robić dwukrotną przebitkę najlepiej samemu sprzedać komuś książkę choć nie zawsze się da. Świetna rada mellen a jakby ktoś się zastanawiał chciał poznać kilka sztuczek jak kupić książki używane w antykwariacie zapraszam na poradę http://www.zaradni.pl/porada/8784,jak_kupowac_ksiazki_w_antykwariacie

Ostatnio zmieniony: 2012-05-08 21:21:14

* Poprawka: antykwariat Tezeusz skupuje tylko książki humanistyczne

Ostatnio zmieniony: 2012-03-22 14:28:26

Dowiedziałam się ostatnio z reklam, że antykwariat Tezeusz skupuje książki, dojeżdża i płaci gotówką. Czy ktoś z Was próbował już sprzedać książki w ten sposób?

Ostatnio zmieniony: 2012-03-11 15:03:15

Bardzo przydatna porada. Niedawno mój sąsiad szukał kogoś komu mógłby oddać książki. Były to lektury szkolne i podręczniki po jego dzieciach, które obecnie są po 40-tce.Dużą część książek po prostu oddał do biblioteki.

Ostatnio zmieniony: 2012-03-07 21:25:18

Muszę się zgodzić. Raz spotkałam się z tym, że księgarnia ( Główna Naukowa w Krakowie) prowadziła skup zakupionych wcześniej u nich książek za 50% ceny, jeśli były w bardzo dobrym stanie.
Ale nie wiem, czy to jeszcze obowiązuje.

Osobiście najwięcej własnych książek sprzedałam na portalach, o których napisałam w poradzie:)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-07 20:07:02

Najlepiej próbować sprzedawać samemu. W antykwariatach mocno wybrzydzają i jeżeli kupią cokolwiek to dają najczęściej zalewdwie ok 30% wartości.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-07 12:32:47