Jak skorzystać na kredycie studenckim?

Podczas podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu studiów należy przemyśleć również kwestię finansową, od której często zależy jak będzie wyglądało nasze studiowanie. Na szczęście na rynku finansowym pojawiła się możliwość wzięcia kredytu studenckiego, który charakteryzuje się bardzo korzystnymi warunkami dla studenta, dlaczego, więc pozbawiać się czegoś, na czym można skorzystać.

1

Najlepszym sposobem na pomnożenie swoich finansów jest ich inwestycja. Niestety w przypadku kredytu studenckiego, otrzymujemy go w transzach po 400 lub 600 zł. Inwestowanie tak małych sum nie opłaca się, a poza tym trzeba za coś studiować;)


2

Studia zajmą nam 5 lub 3 lata jest to naprawdę długi okres, dlatego warto zastanowić się nad oszczędzaniem, co miesięczne odkładanie określonej kwoty zaskoczy nas po ukończeniu studiów bardzo przyjemną sumą, którą można przeznaczyć na spłatę części zaciągnięto kredytu bądź na coś zupełnie innego. Warto tu zaznaczyć, że oprocentowanie kredytu wynosi tylko 2%!


3

Najlepszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe, które oprócz tego, że mobilizują do rozpoczęcia oszczędzania, są atrakcyjnie oprocentowane, stosowany jest procent składany, więc mamy zagwarantowany wzrost naszych oszczędności. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że nie zamrażamy naszych pieniędzy, w każdym momencie można je wypłacić, jeśli zajdzie taka konieczność. Oczywiście warto wybrać konto oszczędnościowe oferujące najlepsze warunki, w tym celu trzeba poszperać po Internecie, gdzie jest wiele wskazówek na ten temat.


4

Być może po jakimś czasie zdecydujemy, że mamy chęć, żeby uzbieraną sumę zainwestować, co wiąże się z większym ryzykiem, ale i wyższymi zyskami. Oczywiście nie obędzie się tutaj bez wiedzy na temat finansów i inwestycji.


5

Należy zaplanować swoje wydatki, sprawdzić ile co miesiąc jesteśmy w stanie odłożyć i trzymać się tego założenia z żelazną konsekwencją, jest to niezwykle opłacalne, a szybkość z jaką będzie rosła suma na naszym koncie gwarantuje mobilizację do dalszego oszczędzania, bez wygórowanych wyrzeczeń.
Zachęcam do wzięcia kredytu i rozpoczęcia oszczędzania już w pierwszych miesiącach studiowania!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.06.2010

Komentarze

cenne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:40:02

"oprocentowanie kredytu wynosi tylko 2%" - bardzo nie precyzyjnie przedstawione dane. "Kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej, równej 1,20 stopy redyskontowej weksli NBP" czyli w tej chwili 3,75%. Wartość ta jest zmienna. To, że dziś jest nisko nie znaczy, że za miesiąc czy dwa nie będzie wynosić np 10%.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-20 09:13:29