Jak reklamować własną firmę?

Masz własną firmę i chcesz aby znała ją cała okolica. Oto kilka porad na temat reklamy własnej działalności.

1

Po pierwsze zainwestuj w bilbordy reklamowe. Wiem, może to być dość drogie, natomiast taka reklama w późniejszym czasie sama będzie przynosić klientów i zwróci Ci pieniądze, które w nią zainwestowałeś. Istotnym jest również umieszczenie jej tak, aby była dobrze widoczna, tzn. usytuowana w miejscach najczęściej uczęszczanych przez pieszych czy samochody. Przy doborze odpowiedniego wzoru należy zwrócić uwagę na kolorystykę, gdyż im reklama jest bardziej kolorowa, bądź abstrakcyjna, tym lepiej będzie ona dostrzeżona.


2

Kolejnym krokiem będzie stworzenie ulotek i wizytówek. Jeśli masz w domu drukarkę i skaner, to możesz się nie martwić o poniesienie wielkich kosztów. Wystarczy trochę twórczej inwencji oraz wyobraźni i gotowe. Liczy się ilość wydrukowanych przez ciebie form reklamy. Im więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że pozyskasz więcej klientów.


3

Jeśli masz samochód przeznaczony wyłącznie do użytku firmowego, zainteresuj się reklamą właśnie na nim. Nie musi to być nie wiadomo jaka grafika, wystarczy nazwa, telefon i rodzaj działalności jaką się zajmujesz.


4

W momencie, gdy Twoja działalność wymaga ulokowania w większym budynku, a masz taki, w takim wypadku oznacz go możliwie jak najbardziej (reklamy przy wjeździe i na samym budynku). Jeżeli zajmujesz się na przykład budowlanką, warto stworzyć coś przed siedzibą firmy, coś co będzie przykuwało wzrok potencjalnego klienta.


5

Wspaniale by było, gdybyś stworzył również reklamę na własnej odzieży roboczej. Jeśli klient jest wzrokowcem, to na pewno zachowa nazwę Twojej firmy w pamięci.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.03.2011

Komentarze

gadżety reklamowe podarowane od firmy, to rewelacyjna sprawa. Ostatnio spotkałam się z oryginalnymi parasolkami na których reklamowała się firma budowlana. Prezentowały się świetnie. nie dosć, że oryginalna parasolka, to firma ma niezłą reklame:) super

Ostatnio zmieniony: 2013-03-12 10:30:21

Z tymi bilbordami to chyba nie zawsze jest skuteczne. Zwłaszcza gdy firma jest skierowana do niszowej grupy. Myślę, że nie ma wówczas sensu, by całe społeczeństwo uświadamiać o istnieniu takiej firmy, bo ich to po prostu nie zainteresuje.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 18:15:41

Jest jeszcze nie wspomniany rodzaj reklamy, a równie skuteczny. Mówię o kalendarzach (ściennych, wizytowych, itp) . Tu na stronce jest całe mnóstwo rodzajów http://www.kalendarze.prom.net.pl/ . To nie jest zbyt drogi interes, a bardziej dociera do klienta aniżeli ulotki

Ostatnio zmieniony: 2011-08-31 15:50:36

myślę, że skuteczną formą reklamy są też akcesoria reklamowe. Miło jest dostać coś od firmy, od razu zmienia sie do niej nastawienie. Często firmy rozdają je na uczelniach, by przekonać do siebie młodych ludzi i z własnego doświadczenia wiem, że to działa. Znam tylko jedną stronę, którą mogę polecić http://www.sklep-reklama.pl/
mam nadzieję, że okaże się pomocna.

Ostatnio zmieniony: 2011-05-05 15:55:37