Jak podnieść scoring w BIK i uzyskać kredyt w banku?

Zła historia w BIK (Biuro Informacji Kredytowej, utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia uzyskanie pożyczki w banku. Pożyczki w parabankach, czyli tak zwanych - bankach prywatnych, są wyżej oprocentowane i mają więcej, nieraz ukrytych kosztów, a tym samym są znacznie droższe. Jak więc poprawić BIK?

1

Karta kredytowa

Karta kredytowa Autor Agata Rak

Nie przekraczaj limitu na karcie. Nie używaj karty kredytowej, jeśli nie korzystasz z okresu bezodsetkowego, bo konsekwencją jest naliczanie odsetek, już od następnego dnia, tak więc wizyta w bankomacie, wędruje do bazy BIK jako zaległość. Jeżeli karta, z której korzystasz, uwzględnia tak zwany okres bezodsetkowy, płać nią jak najczęściej, jednak natychmiast spłacaj zadłużenie, by nie przekroczyć limitu spłaty zadłużenia (maksymalnie do 30 dni).


2

Raty

Kup cokolwiek na raty i regularnie to spłacaj. Bank śledzi każdą spłacaną ratę, wraz z którą, rośnie punktacja w BIK. Działa to tylko wtedy, gdy podpisało się umowę ze sklepem, który współpracuje z bankami przy udzielaniu rat, nie wszystkie jednak tak czynią.


3

Pożyczka

Weź pożyczkę w banku lub SKOK-u w niskiej kwocie i terminowo reguluj zaległości. Wzięcie pożyczki i regularne jest spłacanie procentuje, ponieważ bank nabiera zaufania do ciebie, jako do klienta, spłacającego należności w terminie. Jeśli masz zadatki na solidnego i odpowiedzialnego kredytobiorcę, to łatwiej ostaniesz pożyczkę.


4

Kredyty i pożyczki

Spłacaj kredyty mające największe opóźnienie, bez względu na wysokość raty. Pamiętaj przy tym, że zaległość do 30 dni, nie ma żadnego wpływu na scoring BIK. Dla banku nie ma znaczenia wysokość spłacanej raty, tylko termin jej spłaty, i takie zadłużenie, nawet w małej kwocie, źle o tobie świadczy, jako o przyszłym kredytobiorcy. Dług to dług i trzeba go spłacać w terminie.


5

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank, jeśli kredyt spłaciłeś w terminie, i koniecznie cofnij ją, jeśli były zaległości w spłatach(30 - 60 dni).


6

Wnioski kredytowe

Nie składaj wielu wniosków kredytowych w krótkim czasie, bo jest to widoczne w BIK i ma wpływ na punkty. Miej świadomość, że w tym przypadku brany jest pod uwagę okres 12 miesięcy. Dla banku, osoba zbyt często ubiegająca się o różnego typu kredyty, jest mniej wiarygodna od tej, która pożycza rzadko. Ma to związek z kontrolą nad finansami i odpowiedzialnością.


7

Poręczenie kredytów

Jeżeli poręczyłeś kredyt i teraz go spłacasz, koniecznie rób to regularnie, bo poręczyciele również widnieją w BIK. Kredyt, który żyrowałeś, i który teraz spłacasz, traktuj, dla własnego dobra, jak swój, ponieważ dla banku nie ma znaczenia z czyim długiem zalegasz, jeśli zalegasz.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.02.2014

Komentarze