Jak płacić rachunki za darmo bez prowizji?

Opłacanie rachunków jest dużym obciążeniem dla klienta. Jednocześnie różne instytucje za przysłowiową pieczątkę pobierają znaczącą prowizję. W sytuacji, gdy kwota rachunku jest niewielka, kilka złotych, to prowizja zbliża się do wartości rachunku. Jak można tej prowizji uniknąć?

  • Informacje i czas do ustalenia najlepszego rozwiązania.
1
Grosz do grosza. Grosz do grosza.

Metod uniknięcia prowizji jest w zasadzie kilka. Najprościej przejść na rozliczenia elektroniczne w banku internetowym lub normalnym posiadającym taki dostęp. Wówczas o wysokości prowizji decyduje koszt wykonania przelewu internetowego.
Zaletą takiego rozwiązania jest digitalizacja rachunku, niestety jest to również wada, ponieważ czasami blankiet opłaty jest wymagany przez inkasenta lub potrzebny do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
Część banków wychodzi na przeciw płatnikom i potwierdza wydrukowane w domu potwierdzenia wpłaty w oddziałach banku za darmo.


2

Inną metodą uniknięcia prowizji jest wpłata bezpośrednia w oddziale banku, w którym istnieje rachunek do opłacenia. Część instytucji celowo udostępnia kilka kont do wpłat w zależności od lokalizacji banku w okolicy. Na przykład są to Spółdzielnie Mieszkaniowe lub TBS. Niestety, nie każdy bank przyjmuje pieniążki w kasie za darmo ?!?


3

Nowatorską i kompromisową w swej prostocie alternatywę wprowadził ostatnio bank w "meloniku" . Otóż każdy może sobie otworzyć darmowe konto rozliczeniowe i opłacać rachunki bezpośrednio w kasie banku zarówno gotówką, jak i przelewem. Na miejscu otrzymuje się potwierdzenie wpłaty na oryginalnym blankiecie wpłaty za darmo. Ponadto rachunek może pełnić inne typowe role w codziennym życiu.


4

I tak osoba, która do tej pory miała do opłacenia miesięcznie na przykład 5 rachunków po 2,5 zł prowizji za każdy, może sobie pozwolić na dobrą kawę z ciastkiem lub zwyczajnie zaoszczędzić parę złotych na później.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pieniążki zaoszczędzone zawsze można wydać na coś innego.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.09.2011

Komentarze

Grosz do grosza = kokosza!

Ostatnio zmieniony: 2011-09-28 21:44:35