Jak pisać teksty reklamowe na stronę www?

Kiedyś ktoś mądry powiedział "Content is King" czyli najbardziej skutecznym narzędziem marketingowym na naszej stronie jest zawartość a zwłaszcza tekst - dobry tekst... To właśnie treść przekazuje najwięcej informacji, to dobry artykuł przykuwa czytającego do ekranu i przyciąga nowych użytkowników. Jak zatem stworzyć dobry tekst reklamowy na naszą stronę www? Podążajmy za wskazówkami na zaradni.pl ale też nie bójmy się dodać coś od siebie, analizować i eksperymentować...

1

Tytuł...
Winien być chwytliwy i przykuć uwagę czytelnika od pierwszego kontaktu. Istotne jest aby główne słowo kluczowe - stanowiące o treści artykułu zostało użyte w tytule (to także dobrze wpływa na wyszukiwarki i proces pozycjonowania).


2

Frazy i słowa kluczowe...
Są bardzo istotne zarówno pod względem merytoryki tekstu jak i marketingu internetowego. Ważne by nie upychać ich w tekście na siłę - to może przeobrazić artykuł w niezrozumiały bełkot a wówczas raczej odepchnie użytkownika niż zatrzyma na naszej stronie.


3

Wartość tekstu...
Nawet jeśli jest to artykuł reklamowy - przekaż w nim część wiedzy z danej branży. Niech użytkownik dowie się czegoś ciekawego, wyniesie ze strony coś co mu się przyda - nawet jeśli nie skorzysta z Twej oferty. To z pewnością zaowocuje w przyszłości.


4

Target...
Określ do kogo kierujesz artykuł - czy do specjalistów czy amatorów. Nie ma nic gorszego jak urazić dumę profesjonalisty traktując go jak amatora w poważnych zagadnieniach (taki już na stronę nie powróci) lub szpikować amatora ciężkim tekstem - ten jeśli powróci to dopiero gdy zrozumie Twój wstęp - o ile będzie pamiętał adres Twojej witryny.


5

Podpis...
Sygnuj artykuły swoim imieniem i nazwiskiem, nie ksywą a tym bardziej nie publikuj artykułów bez podpisu. Jeśli nie jesteś znany to waśnie kreujesz swoją najważniejszą markę - swoje nazwisko a to jest coś czego nigdy się nie pozbędziesz.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.08.2010

Komentarze

porada bardzo przydatna dla wszystkich piszących

Ostatnio zmieniony: 2013-05-29 22:08:26

Słuszna rada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 22:11:16

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-24 11:38:23

Porada ciekawa zarówno dla początkującego jak i profesjonalisty. Warto sobie przypomnieć, jak właściwie i interesująco pisać.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-03 21:36:30

Porada ciekawa zarówno dla początkującego jak i profesjonalisty. Warto sobie przypomnieć, jak właściwie i interesująco pisać.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-03 21:36:29