Jak oszczędzać pieniądze metoda "słoikową"?

Zbyt duża ilość drobnych w portfelu często irytuje lub skłania do ich wydawania. Jak poradzić sobie z tym problemem i dodatkowo zyskać na tym? To proste- odpowiedzią jest słoik :)

  • słoik
  • nóż, młotek
1

Przygotuj słoik-skarbonkę, wycinając w jego nakrętce szparkę, do wrzucania pieniędzy. Możesz to zrobić przy użyciu noża lub płaskiego śrubokrętu i młotka. Postaw słoik w widocznym miejscu, abyś po każdych zakupach wrzucał tam zbędny bilon.


2

Ustal o jakich nominałach monety będziesz wrzucał do słoika. Czy będą to wszystkie drobne poniżej 1zł? Czy może wszystkie drobne, które zostaną Ci z zakupów? To zależy tylko od Ciebie.


3

Kiedy opróżnić słoik? Słoik opróżnij wtedy kiedy zapełni się po brzegi lub jeśli nagle będziesz potrzebował zastrzyk gotówki. Możesz to zrobić także przed weselem, kiedy obsypuje się parę młoda monetami :)


4

Porozdzielaj monety na konkretne nominały i wymień je w osiedlowym sklepiku na banknoty. Możesz także spróbować w aptece. Jeśli nie masz takich możliwości musisz udać się do banku, gdzie pracownicy mają obowiązek wymienić bilon na gotówkę. W niektórych bankach od takiej operacji możesz zapłacić prowizję. Osobiście polecam PKO BP, ponieważ u nich nie ma żadnych prowizji.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • zachęć rodzinę i bliskich do oszczedzania w ten sposób


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.03.2011

Komentarze