Jak nie tracić czasu?

Większość z nas ciągle narzeka na brak czasu. Brak czasu na odpoczynek, wakacje, dla rodziny. Może warto zastanowić się jak maksymalnie zoptymalizować nasz czas? Dzięki kilku poradom dowiesz się jak zaoszczędzić trochę czasu.

1

Ogranicz oglądanie telewizji. Film trwający 80minut w telewizji będzie trwać prawie 2 godziny.Wiadomości w telewizji = przeglądnięcie stron informacyjnych.


2

Czytaj jedną gazetę z każdego rodzaju. Nie ma sensu kupować Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej i Super Expressu. Gwarantuję, że co najmniej 3/4 artykułów będą dotyczyć tego samego.


3

Optymalizuj czas przeznaczony na mniej ważne zadanie zgodnie z zasadą Pareto => 20% poświęconego czasu da 80% efektów. Przy ważniejszych poświęć im więcej czasu.


4

Zaczynasz robić jedno zadanie - skończ je. Nie warto brać się za następne. Chyba, że mamy wszytko dobrze zaplanowane (pkt 5.).


5

Planowanie jest połową sukcesu. Zaplanuj sobie dokładnie dzień, zwłaszcza gdy masz dużo do zrobienia, a ręczę, że czas poświęcony na zrobienie planu odpłaci Ci się z nawiązką.


6

Lubisz np. czytać? Czytaj jadąc autobusem do pracy albo w pociągu/autokarze/samolocie/samochodzie podczas podróży na wakacje. Po co marnować czas?


7

Wyznaczaj sobie cele i je realizuj! Łatwiej się zmobilizować do pracy, kiedy widzi się jasno określony cel.
Przeczytaj na poradach: "Jak wyznaczyć dobry cel?"


8

Nie trać czasu przed komputerem. Nie odświeżaj co 2 minuty GMaila, nie sprawdzaj co minutę czy nie ma nowego posta na Facebook'u. Po co? Możesz to zrobić jak usiądziesz do komputera i np. 20 minut przed tym jak zamierzasz odejść. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, wiem to po sobie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2010

Komentarze

Super , proste czytelne recepty i sukces murowany.
bardzo dobre porady, filmy i seriale to najwięksi pożeracze czasu, którego wielu osobom brakuje.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-08 11:45:56

genialna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 21:02:44

naprawdę dobre:) pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 09:53:44

Dobrze napisana porada. O tym samym piszę na moim blogu http://psychol-kszegosz.blogspot.com/2010/11/jak-wyduzyc-dobe-czesc-1.html oraz w poradzie http://www.zaradni.pl/porada/3920,jak_miec_wiecej_czasu . Mógłbyś napisać poradę na temat jak zrobić ten plan. Od pewnego czasu się za taki zabieram, ale moją motywacje obniża fakt, że nie wiem do końca jak się za to zabrać.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-19 16:57:34