Jak nie dać się oszukać bankom?

Banki to instytucje dążące do zysku swojego, a nie klienta dlatego należy postępować ostrożnie w czasie korzystania z ich usług. Poniżej wymienione zostały najczęstsze błędy.

1

Zmień bank na mniejszy. Duże banki mniej dbają o klienta. Odsetki od ich lokat są niższe, bo wiedzą, że ludzie i tak złożą u nich depozyty. Nie wprowadzają także lokat wolnych od podatku belki, bo wolą nie mieć kłopotliwych w obsłudze produktów. Także prowadzenie u nich kont jest drogie, natomiast małe, internetowe banki są często darmowe. Duże banki bazują na poczuciu bezpieczeństwa jakie niby dają, ale lokaty w każdym banku nie przekraczające równowartości 100 000,00 euro są objęte w całości gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.


2

Nie lokuj pieniędzy w lokatach strukturyzowanych. Jak można przeczytać w gazetach zajmujących się gospodarką, większość z nich nie przyniosła zysku. Jedynie banki na nich dobrze zarabiają.


3

Gdy lokujesz pieniądze w funduszu inwestycyjnym nie sugerują się historyczną stopą zwrotu. Być może giełda za chwilę runie w dół, a pośrednik i tak będzie zachwalał fundusz, bo jego zarobek zależy od ilości sprzedanych jednostek uczestnictwa, a nie od wzrostu ich wartości.


4

Nie dawaj sobie wcisnąć kolejnej karty kredytowej jedynie będziesz płacił opłatę za jej posiadanie.


5

Jeżeli nie posiadasz karty z funkcją cashback płać gotówką. Sklepy muszą odprowadzać od każdej transakcji kartą, pewien procent jej wartości bankowi. Dlatego zgodzą się na rabat przy płatności gotówką.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.03.2011

Komentarze

Jesli chodzi o opłaty za karty to polecam swoją poradę ;) http://www.zaradni.pl/biznes-i-finanse/jak-oszczedzac-na-oplatach-rocznych-za-karte-debetowa-lub-karte-kredytowa/1,2648 - czasami można mieć karty, a pieniędzy za nie nie tracić ;)
ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:26:01

umowy , umowy a drobny druczek pod nimi to najczęstrza przyczyna bólów głowy ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-31 21:43:43

Należy czytać wszystko, co jest napisane drobnym druczkiem. Z tego powodu wielu klientów ma problemy bankowe. A bank to nie instytucja charytatywna, niestety. Musimy o tym pamiętać. Trzeba mieć zawsze nastawienie, że bank nigdy nic nie da za darmo, a jeszcze słono policzy i musi zarobić.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-31 18:46:57