Jak napisać ebooka, opublikować go i wypromować?

Publikacja własnego ebooka wcale nie jest taka trudna, a jeśli już się powiedzie, możemy dzięki temu liczyć na dodatkowe źródło dochodu. Jeśli lubisz pisać, po prostu wybierz temat dla swojej publikacji. Następnie postępuj zgodnie z niniejszymi poradami, a wkrótce będziesz miał gotowe dzieło.

  • Edytor tekstu
1

Przygotuj plan - po pierwsze, potrzebujesz planu. Otwórz więc za pomocą edytora tekstu nowy plik i wypisz najpierw tytuły głównych działów. Następnie w każdym dziale wypisz tytuły mniejszych działów. W końcu wypisz tytuły poddziałów. Tym sposobem stworzyłeś rusztowanie dla całego swojego ebooka.


2

Zacznij pisać - teraz trzeba ebooka napisać. Najlepiej jest to zrobić za pomoca klawiatury ;). Bowiem tak wygląda proces pisania, nie ma tutaj filozofii, musisz po prostu spisać wszystko co wiesz na tematy, określone przez nagłówki w Twoim rusztowaniu. Nie przejmuj się ilością stron, po prostu pisz.


3

Znajdź DTP-owca - detepowiec to człowiek, który zamieni Twój tekst na plik PDF - bo w takim formacie najlepiej swojego ebooka opublikować. Może masz jakiegoś speca w rodzinie albo wśród znajomych. Jeśli nie, znajdź tylko kogoś, kto przygotuje projekt okładki, a ebooka złóż sam w edytorze tekstu i eksportuj do formatu PDF.


4

Zdobądź numer ISBN - każdy może zostać wydawcą. Jedyne czego potrzeba to chęci i znaczka pocztowego. Ze strony Biblioteki Narodowej możesz pobrać wniosek o przyznanie pakietu numerów ISBN, wysłać go do BN, a po dwóch tygodniach dostaniesz pakiet 10 numerów ISBN. Przypisz jeden do swojego ebooka i odeślij do BN informacje o wykorzystaniu numeru.


5

Zbuduj stronę - dla sprzedaży swojego ebooka musisz zdudować stronę internetową. Najlepiej jest to zrobić w formie bloga, ale też zwykła statyczna strona wystarczy. Opisz na niej siebie, swojego ebooka i zacznij promocję. Do strony podepnij mechanizm sprzedaży, najlepiej obsługiwany przez serwis E-Junkie i PayPal.


6

Zacznij promować - promować powinieneś nie tyle ebooka, co stronę, dzięki której ebook będzie sprzedawany. Wymień się linkami, zainteresuj się tematyką SEO, wykup reklamy przez Google AdWords i Facebook Ads. Gratulacje! Właśnie opublikowałeś swojego ebooka!


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Każdy pisarz ma czasem zator twórczy, gorszy okres. Jeśli coś takiego Cię spotka, przestań pisać na siłę, bo nic z tego nie wyjdzie. Odpocznij, a wkrótce powróci inspiracja.

  • Nie poddawaj się, jeśli ebook się nie sprzedaje. Poszukaj informacji i metod, dzięki którym możesz zwiększyć sprzedać. Twoja praca dopiero się zaczyna.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.07.2010

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:51:37

Właściwie napisałem już kilka powieści, jeśli można je tak nazwać, i jeszcze nigdy nie robiłem tego w ten sposób, że robiłem "rusztowanie" z tytułów rozdziałów. To raczej "wypływało" z mojej głowy na bieżąco, a sam znałem tylko ogólny zarys akcji. Ale mimo wszystko... ciekawie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-17 14:36:30

Bardzo ciekawie napisana porada. Myślałem że będzie to kolejny klon typu Złote Mysli a tu miła niespodzianka.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-01 16:09:36

:) właśnie ostatnio nad tym myślałam. brzmi zachęcająco.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 12:56:56