Jak kupować bez wyrzeczeń, czyli płatność odroczona.

Żyjemy w czasach, kiedy "posiadanie" nie tylko jest trendy, ale przede wszystkim jest w pewnym sensie obowiązkiem nowoczesnego człowieka. Z każdej strony - w gazetach, telewizji czy internecie jesteśmy dosłownie zasypywani różnego rodzaju reklamami czy promocjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jest wielce prawdopodobne, że również Ty jesteś częścią tej maszyny, trybikiem, który napędza gospodarkę (i kieszenie producentów) poprzez konsumpcję. Oczywiście nie ma niczego złego w zdobywaniu na własność coraz to nowych, lepszych rzeczy. Sęk w tym, jak robić to z głową, jak nie dać się zwariować i przede wszystkim - w jaki sposób to wszystko sfinansować!

Poniżej pokażę Ci krok po kroku skuteczną metodę na to, aby kupować cokolwiek chcesz bez wyrzeczeń finansowych, bez zadłużania się czy podpisywania kontraktów terminowych np. z operatorami sieci komórkowych, które docelowo sprawiają, że Twój nowy sprzęt staje się wielokrotnie droższy niż na tzw. wolnym rynku.

Metoda, którą Ci przedstawię jest szeroko znana i stosowana wśród przedsiębiorców zajmujących się handlem i nazywa się "płatnością odroczoną", która jednak została przeze mnie zmieniona w sposób pozwalający Ci skutecznie zastosować ją we własnym życiu.

Ciesz się zatem dowolną rzeczą, dowolnym produktem, stosując właśnie płatność odroczoną jako narzędzie do współuczestniczenia w nowoczesnym społeczeństwie.

1

Określ potrzebę.

Ponieważ każdy z nas oczekuje od życie innych rzeczy, metodę opiszę na przykładzie produktu z tzw. rynku mobilnego. Za przykład weźmy smartfona znanego, koreańskiego giganta - Samsunga.
Przypuśćmy, że w chwili obecnej używasz telefonu Samsung Galaxy S6, który był zeszłorocznym flagowcem tej firmy. Flagowcem, a więc modele z "najwyższej półki", który zwyczajnie wypadało mieć aby nie odstawać zbytnio od np. Twoich znajomych.Dzisiejsze trendy producentów (zwłaszcza artykułów i sprzętów elektronicznych) zmierzają w kierunku, aby każdego roku prezentować nowszy, lepszy, bardziej "wypasiony" i uzbrojony w najnowsze nowinki technologiczne model. Jeśli jesteś wiernym fanem marki, to wielce prawdopodobne jest, że będziesz chciał nabyć kolejny smartfon Samsunga, oznaczony tym razem symbolem S7.
Oczywiście w chwili pisania tego artykułu, Samsung Galaxy S7 niebawem zostanie "zastąpiony" kolejną odsłoną, jednak nie chodzi mi o nadążanie za trendem, tylko na tym, aby pokazać Ci skuteczny sposób na dowolne zakupy.Reasumując: dziś już bez najmniejszego problemu możesz przewidzieć kiedy i za jaką przybliżoną cenę będziesz mógł zakupić kolejny model smartfona. Zatem jeśli chcesz kupić następcę telefonu, którego dziś używasz to właśnie będzie określeniem Twojej potrzeby na przyszłość.Oczywiście tę zasadę możesz zastosować do dowolnego rodzaju rzeczy czy artykułów, które chcesz nabywać w przyszłości. Chodzi o to, abyś szczegółowo określił swoją potrzebę.


2

Określ czas nabycia.

Inżynierowie czołowych producentów smartfonów działają w taki sposób, aby każdego roku "wypuszczać" na rynek nowe, udoskonalone urządzenia. Wiesz zatem, że jeśli dziś używasz np. Galaxy S7, którego kupiłeś na początku ubiegłego roku, to najprawdopodobniej w okolicach kwietnia tego roku będziesz mógł nabyć jego następcę.
W technologiach mobilnych to właśnie jest przestrzeń czasowa, w której możesz przygotować się do zakupów.Oczywiście w wielu innych przypadkach ten czas może się znacznie wydłużyć. Jeśli np. jeździsz dziś Renault Laguna 2 generacji i zamierzasz kupić nowszy, wówczas musisz określić nieco inną perspektywę czasową. Ponadto 3 generacja jest już na rynku, więc wyboru okresu do zakupu nie determinuje bieżąca produkcja.Czas nabycia wiąże się ściśle z kolejnym, trzecim krokiem, na którym właśnie teraz się skupimy.


3

Płatność odroczona - odkładaj i kup!

Wróćmy do przykładu ze smartfonami. Jeśli na początku ubiegłego roku dokonałeś zakupu Samsunga Galaxy S7 za kwotę 4000 złotych to wiesz, że jego następca będzie prawdopodobnie nieco droższy. Zakładasz zatem wysokość niezbędnych środków na kwotę 4.500 złotych oraz bierzesz pod uwagę perspektywę czasową 12 miesięcy.
Co to oznacza w praktyce? 4.500 dzielone na 12 miesięcy daje nam kwotę 375 złotych. Właśnie tyle musisz (a w zasadzie powinieneś) odłożyć miesięcznie, aby za rok cieszyć się najnowszą zdobyczą technologii za gotówkę!Pomyślisz sobie. Ok. Ale przecież na początku każdego roku dostaję premie za efekty uzyskane w mojej pracy. Po co mam odkładać? I tak kupię za gotówkę. Jeśli takie jest Twoje podejście nie mam zamiaru go oceniać. Niemniej pomyśl. Co stanie się, kiedy z niewyjaśnionych przyczyn lub na skutek okoliczności niezależnych od Ciebie, Twoja premia nie zostanie wypłacona? Albo zostanie zmniejszona? Zakup Galaxy S8 będzie dla Ciebie wówczas mniej lub bardziej dotkliwym problemem finansowym i może znacznie obciążyć Twój budżet!
Stosując metodę płatności odroczonej nie będziesz miał najmniejszego problemu z zakupem nowego sprzętu. Będziesz miał na niego środki finansowe, które "delegowałeś" niejako na jego zakup przez ostatni rok. A jeśli dostaniesz coroczną premię, to będziesz mógł przeznaczyć ją na dowolny, inny cel!Przyznasz mi chyba rację, że metoda jest dobra, a co ważniejsze - skuteczna i sprawdzona w praktyce!


4

Podsumowanie.

Podsumowanie. www.manifestzwyciezcy.pl

Nie musisz obarczać się winą za chęć nabywania nowych, lepszych rzeczy. Jeśli zachowasz właściwy umiar i nie dasz się ponieść każdej promocji czy reklamie, to zasadniczo wszystko jest z Tobą OK. Każdy z nas ma pewien zasób artykułów, rzeczy czy sprzętów, które chce "aktualizować" podążając za trendem czy modą.
Ważne jest, aby zakup "nowości" nie powodował zawrotów głowy i nie przysparzał nam dolegliwości sercowych:) Stosuj płatność odroczoną i zobacz, jak łatwo nabywać dowolne rzeczy kiedy skutecznie zaplanuje się cały proces zakupowy.
Zatem:
  1. Określ potrzebę.

  2. Określ czas nabycia.

  3. Odkładaj i kup.Tylko 3 kroki a jak wiele mogą zdziałać.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.01.2017

Komentarze