Jak kontrolować swoje zyski na giełdzie?

Często inwestując na giełdzie nie wiemy, ile dokładnie zarobiliśmy lub straciliśmy. Przedstawię Wam narzędzie, które pozwoli Wam dowiedzieć się ile zarobiliśmy na danej spółce (w procentach i złotych), jaki jest udział danej spółki w portfelu, ile zyskaliśmy na wszystkich naszych spółkach po odjęciu kosztów - takich jak prowizja. Narzędzie to pozwala nam w jednym miejscu obserwować daną cenę interesujących nas spółek, aktualne rekomendacje i raporty analityków.

  • bankier.pl
1

Nasze narzędzie to Portfel Inwestycyjny z portalu bankier.pl. Aby z niego korzystać, musimy zarejestrować się na stronie - na prawdę warto, rejestracja trwa parę minut, a nasze dane są bezpieczne. Rejestracja wymaga w końcowej fazie potwierdzenia poprzez kliknięcie linka aktywującego na naszej poczcie elektronicznej.


2

Logujemy się.


3

Wchodzimy do portfela zgodnie ze ścieżką: Inwestowanie -> Giełda -> po lewej stronie na dole zobaczymy tabelkę - Moje spółki, wchodzimy do Portfela poprzez link poniżej - "zobacz portfel".


4

Tak wygląda nasz portfel - (na zdjęciu mój :)), Widzimy na górze nasze spółki i ich wyniki finansowe, poniżej Watchlista - lista przedstawiająca wybrane przez nas spółki i ich aktualną cenę. Poniżej rekomendacje i raporty analityków, na samym dole widzimy TraderNews - narzędzie do analizy technicznej.


5

W naszym portfelu musimy dokonywać transakcji takich jak na prawdziwej giełdzie. Jeśli kupujemy akcje za własne pieniądze, to należy najpierw dokonać transakcji wpłaty w naszym portfelu. Następnie wykonujemy transakcje kupna danej spółki, wpisujemy datę, nazwę spółki, cenę zakupu, ilość akcji i prowizję (wielkość do sprawdzenia na rachunku maklerskim). Możemy dodać także opis transakcji.
Możemy oczywiście dodawać swoje transakcje z przeszłości, wpisując daną, przeszłą datę, sprawdzając na rachunku maklerskim, ile i po ile kupiliśmy.


6

Na koniec pokaże jeszcze jak zbudować naszą Watchlistę. Poniżej napisu Watchlista wybieramy
"Zmień watchlistę". Szukamy interesującej nas spółki i przenosimy ją do tabeli po prawej klikając w strzałkę w prawo. Można jeszcze ustalić kolejność wyświetlania spółek za pomocą strzałek po prawej stronie tabeli.
Życzę dużych zysków.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Grafiki pochodzą ze strony bankier.pl


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.02.2011

Komentarze

Ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:09:18