Jak bezpiecznie przesyłać pieniądze zza granicy?

Często pracując za granicą, decydujemy się na przesyłanie co jakiś czas pieniędzy do kraju. Na jaką formę transferu się zdecydować, aby było bezpiecznie i jak się do tego zabrać?

1

Nigdy, przenigdy nie decydujmy się na przesyłanie pieniędzy przez autokar jadący do Polski (na przykład pakując w torbę, którą dajemy kierowcy lub któremuś z pasażerów do opieki). Takie historie w większości wypadków kończą się niestety utratą powierzonych obcej osobie pieniędzy.


2

Transfer przez Internet jest najwygodniejszym sposobem wysyłki pieniędzy do kraju. Następuje przez zarejestrowanie się w systemach firm pośredniczących, z których najpopularniejszym jest system płatności PayPal. Czas całej operacji to około 2 do 5 dni.


3

Możemy skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy pośredniczącej „w okienku”. Wpłacamy pieniądze w zagranicznym oddziale, odbiorca wypłaca je w polskiej placówce. Najpopularniejsze to Western Union, Tonio, Grosik. Pamiętajmy o sprawdzeniu kursu walut.


4

Popularny jest też tradycyjny przelew bankowy. Koszt takiego transferu to około 30 funtów, a długość operacji wynosi 6 dni roboczych. Aktualnie brytyjski bank NatWest proponuje bezpłatne przelewy na polskie konta PKO BP. W drugą stroną ofertę taką posiada Citibank.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2009

Komentarze

sprawdzonym i bezpiecznym sposobem przesłania pieniędzy za granicę jest przekaz western union  więc polecam:  http://westernunion.bzwbk.pl/