Instagram followers - Dlaczego są ważni dla naszego konta i jak ich zdobywać?

Popularna aplikacja Instagram każdego dnia zapewnia rozrywkę wielu milionom osób. Dla niektórych nie jest to wyłącznie album, do którego można dodać zdjęcia z wakacji, a narzędzie pracy, czy przestrzeń do tworzenia własnej marki osobistej. Chociaż kilka lat temu nikt nawet nie pomyślałby, że dzięki wrzucaniu zdjęć do sieci można by zarabiać, dzisiaj Instagram to dla wielu osób realne źródło dochodu. Kluczowym elementem każdego konta, które chce się rozwijać i stale zyskiwać na popularności są tak zwani followersi, czyli społeczność stworzona wokół konkretnego użytkownika, czy marki. Dlaczego followersi są tacy ważni i w jaki sposób można ich zdobywać? 1. Kim są followersi? Dlaczego są ważni? 2. Więcej followersów to więcej korzyści 3. Większa sprzedaż afiliacyjna 4. Sposoby na zdobywanie followersów 5. Kupowanie obserwujących - Jakie daje korzyści?

1

1. Kim są followersi? Dlaczego są ważni?

1. Kim są followersi? Dlaczego są ważni?

Można powiedzieć, że followersi są motorem napędowym każdego profilu na Instagramie, które dąży do zdobywania większych zasięgów. Osoby obserwujące naszą markę mogą komentować zdjęcia, reagować na relacje, a także udostępniać nasze posty w swoich relacjach. To właśnie dzięki takim akcjom profil może się przebić do większego grona odbiorców oraz zyskać popularność. Duża ilość followersów na profilu świadczy o tym, że jest on warty obserwowania. Taka wartość decyduje o tym, że kolejne osoby chętnie przyłączają się do grona obserwujących, a profil może się rozwijać. Dodatkowo dzięki osobom angażującym się w życie marki można zbudować prawdziwą społeczność.


2

2. Więcej followersów to więcej korzyści

Wbrew powszechnej opinii ilość followersów wcale nie jest bez znaczenia. Może nie jest to jedyna wartość decydująca o atrakcyjności danego profilu, jednak często jest to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę, odwiedzając dane konto. Followersi są w pewnym sensie magnesem dla firm, chętnych na współpracę. Wysoka liczba obserwujących daje gwarancję, że w przypadku podjęcia współpracy, reklamowany produkt dotrze do szerokiego grona odbiorców, co jest dla reklamodawcy bardzo ważne.


3

3. Większa sprzedaż afiliacyjna

Instagram daje różne możliwości zarobku. Poza płatnymi postami i różnego rodzaju współpracą z reklamodawcami, można stosować także sprzedaż afiliacyjną. Polega to na umieszczaniu linka, który prowadzi bezpośrednio do konkretnego produktu lub usługi. Kiedy po kliknięciu w link dojdzie do zakupu, właściciel profilu, na którym znalazł się link otrzymuje określoną prowizję. Łatwo więc wywnioskować, że i w tym przypadku ilość followersów będzie miała znaczenie. Im więcej osób obserwuje nasz profil, tym większa szansa na to, że ktoś kupi polecany produkt.


4

4. Sposoby na zdobywanie followersów

Jak stworzyć rozbudowane konto, które przyciągnie sporą ilość followersów? Składa się na to wiele różnych aspektów. Warto zacząć od przyciągającej uwagę nazwy profilu. Oczywiście może to być imię i nazwisko, jeżeli w ten sposób chcemy się promować. Publikując treści na swoim profilu ważne jest używanie hashtagów. To dzięki nim zdjęcie lub film może zdobyć szerszy zasięg. Równie ważne jest budowanie angażowania wśród społeczności profilu. W tym celu można zachęcać obserwujących do różnego rodzaju aktywności, na przykład komentowania, czy udostępniania.
Poza wskazanymi powyżej wskazówkami ważne są również:
• identyfikacja wizualna - spójna kolorystka oraz zdjęcia i wideo w najlepszej możliwej jakości przyciągną uwagę i zainteresują użytkowników Instagrama. Warto planować udostępniane treści z wyprzedzeniem,
• regularne publikowanie treści - dzięki temu profil będzie żywy i więcej osób będzie chciało śledzić to, co się na nim dzieje,
• promowanie postów - to sprawdzony sposób na budowanie szerokich zasięgów. Płatne posty docierają do sporego grona odbiorców nawet przy niedużym budżecie,
• bycie aktywnym użytkownikiem - chodzi o to, żeby udzielać się na kanałach o podobnej tematyce do naszego profilu. Warto obserwować, lajkować, a także komentować posty. Dzięki temu jesteśmy bardziej widoczni i możemy przyciągnąć obserwatorów innych kont do naszego profilu,
• relacje (Insta Stories) - z ich pomocą możemy tworzyć ankiety oraz quizy, które angażują obserwujących do udzielania się na naszym kanale. Warto tworzyć je nawet codziennie.


5

5. Kupowanie obserwujących - Jakie daje korzyści?

Pomimo tego, że sposobów na docieranie do nowych użytkowników jest całkiem sporo, w rzeczywistości jest to ciężka i żmudna praca, która nie zawsze przyniesie pożądany efekt w określonym czasie. Dlatego niektórzy właściciele profili na Instagramie decydują się na kupowanie followersów. Usługi takie jak followers Instagram dają bardzo szybki efekt i pomagają w wypromowaniu marki osobistej. Co ważne, zakupieni obserwujący to realni użytkownicy.
Istnieje wiele różnych pakietów, które łatwo można dopasować do własnych potrzeb. Użytkownikom, którym zależy na promowaniu się na terenie naszego kraju poleca się wybieranie polskich obserwujących, co podniesie autentyczność prowadzonego konta.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.05.2023

Komentarze