Finansowe potknięcia – jak im zaradzić?

Życie potrafi nas zaskoczyć jak nic innego, niestety nie zawsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Takich niespodzianek nie lubi przede wszystkim nasz domowy budżet, któremu z wyjątkowych sytuacji zazwyczaj nie udaje się wyjść bez szwanku.

1

Nie wszystko można przewidzieć!

Nagły wyjazd, naprawa samochodu lub sprzętu domowego czy konieczność przeprowadzenia remontu – to tylko najczęściej pojawiające się problemy, z którymi borykamy się właściwie na co dzień. Nie ulega wątpliwości, że mogą one w odczuwalnym stopniu pogorszyć kondycję naszego budżetu, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy znacznymi oszczędnościami.


2

Jak możemy zasilić swój budżet? Zwróćmy się do rodziny!

Jak możemy zasilić swój budżet? Zwróćmy się do rodziny!

W takiej sytuacji wiele osób pierwsze kroki kieruje w stronę członków rodziny. Z założenia wyrozumiali, życzliwi i pomocni, jeśli tylko mogą, nie zwlekają zbyt długo z podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki. Ale sprawy przybierają całkiem inny obrót w momencie, gdy najbliżsi nie mają możliwości finansowych, by wesprzeć nas w tych trudnych chwilach.


3

Może pożyczka?

Drugim pomysłem, jaki zwykle pojawia się w głowie, jest złożenie wniosku o pożyczkę w jednym z popularnych i znanych banków, takich jak Millenium czy Credit Agricole. Nie jest jednak tajemnicą, że dla niektórych ta koncepcja jest rozwiązaniem ostatecznym, którego w gruncie rzeczy woleliby uniknąć. Dlaczego? Pożyczka w banku wiąże się z licznymi formalnościami, stosem dokumentów do wypełnienia i długim czasem oczekiwania na odpowiedź, która, co gorsza, nie zawsze jest taka, jak byśmy oczekiwali.


4

Nowe formy pomocy finansowej – spróbuj w Internecie

Między innymi z tego powodu na rynku finansowym zaczęły funkcjonować firmy, usługi których stały się niejako trzecim sposobem na szybkie zasilenie domowego budżetu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów udzielają pożyczek i niewielkich kredytów do określonej kwoty, przy minimum formalności i w możliwie najkrótszym czasie, wynoszącym zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.Dodatkowe korzyści płynące z tego rozwiązania to krótki czas oczekiwania na decyzję, elastyczne warunki kredytowania oraz natychmiastowa wypłata pieniędzy. By przekonać się o tym osobiście, warto sprawdzić ofertę jednego z takich przedsiębiorstw, wśród których wymienić można Vivus czy Kredito24, dostępną na ich stronach internetowych. Właśnie tutaj, bez wychodzenia z domu i wypełniania rozmaitych dokumentów możemy złożyć wniosek o pożyczkę na dowolny cel.


5

Ubezpiecz się

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu. Wypadek lub kradzież samochodu mogą nadwerężyć finanse domowe na długie miesiące, jeżeli nie lata. Warto także ubezpieczyć dom lub mieszkanie. Koszt takiego ubezpieczenia jest stosunkowo niewielki, natomiast zabezpiecza nas od potencjalnie wysokiego ryzyka, np. zalania sąsiadów lub szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi.


6

Oszczędzaj na czarną godzinę

To truizm, że powinniśmy zawsze mieć jakieś oszczędności na niezaplanowane wydatki. Jedna lub dwie pensje odłożone na koncie mogą być nieocenione w przypadku potrzeby nagłych wydatków.
Niestety, wszyscy dobrze wiemy, jak to jest z oszczędzaniem.


7

Dzięki przezorności oraz dostępności nowych możliwości zasilania domowego budżetu finansowe potknięcia stały się zdecydowanie mniej bolesne. Oczywiście, niektóre spotykające nas problemy w błyskawicznym tempie zyskują rangę wyzwania, skutecznie spędzając nam sen z powiek przez wiele dni, niemniej obawa o stan naszego portfela powinna co najmniej stracić na sile.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.06.2014

Komentarze

Dzięki, przydatne wskazówki. Mam nadzieję, że te porady trafią do dużej ilości osób! Wystarczy trochę rozwagi i konsekwencji i można ogarnąć swoje finanse.
Warto też dostrzegać różne finansowe okazje i je wykorzystywać, do zgarnięcia są różne bonus za założenie konta\lokaty. Np. ostatnio jest bardzo dobra promocja lokaty i do zgarnięcia 80zł w 5 min: goo.gl/YB9s17