Czy warto kupić AC dla auta używanego?

Wielu kierowców zastanawia się, czy w ogóle ubezpieczenie AC jest potrzebne. Jak wybrać ubezpieczenie samochodu? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury!

1.Najlepsze AC dla auta używanego 2.Czy ubezpieczenie AC jest potrzebne? 3.Jak wybrać ubezpieczenie samochodu? 4.Zalety polisy ac (ubezpieczenie autocasco)

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu. W takim przypadku sięgamy zwykle po auta z drugiej ręki. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na używany samochód i zastanawiasz się, czy warto je ubezpieczyć, odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Dziś wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje korzystne ubezpieczenia, ale głównie dla samochodów, których wiek nie przekracza 10-15 lat. Decydując się na AC, warto również zwrócić uwagę na cenę auta, które kupujemy. Okazuje się, że jeśli wartość pojazdu nie przekracza 10 tysięcy złotych, zakup polisy AC może być po prostu nieopłacalne finansowo. Więcej informacji na temat ubezpieczenia autocasco znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

1

Najlepsze AC dla auta używanego

Najlepsze AC dla auta używanego

Najlepszym AC dla auta używanego będzie to, które nie jest zbyt wysokim kosztem względem wartości naszego samochodu. Przykładowo, jeśli auto kosztowało około 6 tysięcy złotych, 2 tysiące za polisę może wydawać się nieopłacalne. Im droższy pojazd (i młodszy), tym oczywiście lepiej.


2

Czy ubezpieczenie AC jest potrzebne?

Ubezpieczenie Autocasco jest oczywiście rozwiązaniem dobrowolnym – w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC. Najczęściej z tej opcji korzystają właściciele, którzy dysponują stosunkowo drogimi pojazdami. Coraz częściej jednak osoby, które decydują się na zakup używanego samochodu, również wybierają pełny pakiet ubezpieczeń. Jeśli zastanawiasz się, czy ubezpieczenie AC jest potrzebne, odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki polisie AC zawsze otrzymasz pomoc w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku. Bez względu na to, czy wypadek zdarzył się z Twojej winy, czy ze strony osób trzecich. Polisa AC dla auta używanego zabezpiecza także pojazd od pożarów, zjawisk atmosferycznych, na które nie mamy wpływu czy szkód, które mogą wyrządzić zwierzęta. Zastanów się, na jakie niebezpieczeństwa jest narażony Twój samochód używany i zdecyduj, czy faktycznie pełny pakiet ubezpieczeń to dla Ciebie dobra opcja.


3

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

Na ostateczną cenę ubezpieczenia samochodu wpływa wiele czynników. Każdą składkę ustala się indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek oraz markę pojazdu. Standardowe ubezpieczenie autocasco może kosztować nawet 2000 zł. To ważna informacja, szczególnie jeśli okaże się, że kwota ta jest niewiele mniejsza od ostatecznej wartości naszego pojazdu. Dla niektórych może być to po prostu zbyt duży wydatek w stosunku do ceny samochodu używanego. W takim przypadku samodzielne załatwienie likwidacji szkody może okazać się lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli do uszkodzenia pojazdu doszło w takim zakresie, że można dokonać naprawy we własnym zakresie.


4

Zalety polisy ac (ubezpieczenie autocasco)

Zalet polisy autocasco jest wiele. Oczywiście to, co pokrywa ubezpieczenie tego rodzaju, zależy od tego, jaki wariant wybierzemy. Zakres ubezpieczenia AC może zawierać ubezpieczenie od kolizji i wypadków, od szkód wyrządzonych przez zwierzęta czy osoby trzecie, od pożaru, kradzieży, a także działania zjawisk atmosferycznych – np. lawina, powódź czy grad. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup polisy AC, skup się na wszystkich plusach i minusach. Uwzględnij także wiek oraz wartość zakupionego używanego samochodu. Warto wziąć również pod uwagę ewentualne niebezpieczeństwa, na które może być narażony nasz pojazd. To pozwoli określić, jaka suma ubezpieczenia autocasco będzie dla nas optymalny.Polisa AC nie tylko chroni nasze finanse, ale i gwarantuje pomoc, jeśli już dojdzie do wypadku. Dodatkowo oferta typu http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl/ubezpieczenie-ac-dla-uzywanego-auta-czy-warto/ zapewnia doskonałe zabezpieczenie w momencie, gdy dojdzie do sytuacji, na którą nie mamy wpływu – mowa tu na przykład o wspomnianych zjawiskach atmosferycznych oraz działalności osób trzecich (np. akt wandalizmu). Naprawa samochodu, który został niedawno kupiony, naraziłaby klienta na wysokie koszty. Wówczas warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia, bo chociaż jest ono ubezpieczeniem dobrowolnym, to daje możliwość skorzystania ze wsparcia w postaci wypłaty odszkodowania. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, co w przypadku nowych samochodów pozwoli sporo zaoszczędzić. Zawsze jednak warto dokładnie sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia, aby mieć świadomość tego, co obejmuje polisa autocasco i jaki dokładnie jest zakres ochrony ac. Takie informacje zawarte są w OWU, czyli dokumencie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Każdy właściciel samochodu, który chce wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, powinien sprawdzić szczegóły oferty. Dotyczy to również polisy oc, czyli tego, co podpisuje się przy ubezpieczeniach obowiązkowych.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2021

Komentarze