Chcę sprzedać auto online - czy to bezpieczne?

Prędzej czy później każdy kierowca stanie przed dylematem, jak bezpiecznie sprzedać auto online? Z jednej strony wszystkim zależy na czasie, wartość samochodu nieubłaganie maleje z każdym dniem, poza tym pojazd ulega niszczeniu na skutek działania czynników atmosferycznych. Z drugiej zaś, transakcje w sieci z różnych powodów obarczone są wysokim stopniem ryzyka. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku wiarygodność partnera handlowego. Jak to sprawdzić?

1

Sprzedaż auta online, rzetelność pośrednika

Sprzedaż auta online, rzetelność pośrednika

Paradoksalnie, o jakości transakcji handlowej świadczy zadowolenie obu stron po jej zakończeniu. Sprzedający chce uzyskać określoną kwotę za oferowany produkt, kupujący przeznacza na ten cel pewien kapitał. Ideałem jest sytuacja, kiedy cena koreluje z oczekiwaniami sprzedającego i kupującego.Na rynku samochodów używanych dość łatwo jest zorientować się w wartościach poszczególnych marek aut, zatem warto dołożyć wszelkich starań, by sprzedawca znał realną sumę, jakiej może żądać za swój pojazd.Powyższe daje asumpt do twierdzenia, iż wiarygodny pośrednik powinien dysponować odpowiednim zapleczem technicznym, umożliwiającym rzetelne sprawdzenie stanu wszystkich układów mechanicznych, zanim jeszcze nastąpi sprzedaż samochodu.Korzyści z obsługi technicznej sprzedaży:Wzrost zaufania kupujących;Zwiększone zainteresowanie ofertą;Wzrost wartości pojazdu;Wykrycie wad, powodujących przyszłe roszczenia;Możliwość rzetelnej, realnej wyceny;O skuteczności takiego podejścia do transakcji handlowych niech świadczą liczne pozytywne opinie klientów europejskiej platformy marketplace CARVAGO, działającej w sześciu krajach starego kontynentu.


2

Wzrost zaufania kupujących

Jedną z obaw zgłaszanych przez kupujących, jest troska o wady ukryte, które dają o sobie znać nawet kilka dni po zakupie samochodu używanego.


3

Zwiększone zainteresowanie ofertą

Certyfikat techniczny potwierdzający dobry stan auta jest dość rzadko spotykanym atutem sprzedawców. Z tego względu oferta wzbogacona o ten dokument powoduje naturalny wzrost zainteresowania, co w prostej linii prowadzi do znacznego skrócenia czasu od wystawienia samochodu do jego sprzedaży.


4

Wzrost wartości pojazdu

Poprawa stanu technicznego, poprzez wykrycie i usunięcie usterek w samochodzie, w sposób oczywisty podnosi jego wartość.


5

Wykrycie wad, powodujących przyszłe roszczenia

Trzeba pamiętać, że obrót towarami, w tym także samochodami używanymi, objęty jest ochroną prawną konsumenta/nabywcy. Często nawet sami właściciele nie mają pewności, czy wszystko w ich pojazdach funkcjonuje poprawnie. Audyt techniczny pozwala wykryć wszelkie wady ukryte.


6

Możliwość rzetelnej, realnej wyceny

Niejednokrotnie dotychczasowy użytkownik nie zdaje sobie w pełni sprawy z wartości sprzedawanego samochodu, co powoduje zaniżenie żądanej ceny. Na podstawie opinii techników możliwa jest rzetelna, często korzystniejsza wycena pojazdu.


7

Sprzedaż auta online. Prywatnie, czy instytucjonalnie?

Zdecydowanie zaleca się transakcje z podmiotami gospodarczymi. Firmy działają na podstawie i w zgodzie z obowiązującymi w Polsce przepisami. To oznacza, iż mają znacznie więcej do stracenia, aniżeli anonimowa osoba prywatna. Warto dodać, że poprzez wysoką jakość usług, przedsiębiorstwa budują świadomość swojej marki, co w sferach gospodarczych jest wartością bezcenną. Fakt, że umowę kupna-sprzedaży zawiera się z podmiotem gospodarczym, daje gwarancję, że wszystkie przywileje sprzedającego, przewidziane prawem zostaną zachowane.Sprzedajesz samochód? Nie wiesz, ile jest wart? Boisz się pokątnych transakcji? Napisz lub zadzwoń, aby otrzymać bezpłatną konsultację i poradę. Zostaw swój samochód, resztą zajmą się profesjonaliści.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.11.2021

Komentarze