Jak się odstresować stosując dietę (część druga - co jeść) ?

To nadnercza odpowiadają za wydzielanie hormonów stresu, a więc to o nie należy zadbać. Co jeść, aby wspomóc ich pracę?

1
 • brązowy ryż, który powoduje wydzielanie się serotoniny i norepinefryny, przez co poprawia nam się nastrój, a tym samym lepiej jest organizmowi walczyć ze stresem


2
 • kapusta, która zawiera przeciwutleniacze: witaminę A,E,C, beta-karoten i selen. Działa przeciwstresowo.


3
 • ogórki, które chłodzą zarówno krew, jak i wątrobę, a gdy ona jest zdrowa, pomaga łagodzić stres. Dodatkowo utrzymuje odpowiednią równowagę hormonalną i dba o zdrowie ogólnie.


4
 • czosnek, który pomaga w pozbyciu się z organizmu toksyn. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi i cholesterolu.


5
 • awokado, które wspomaga regenerację czerwonych krwinek. Chroni nas przed niedokrwistością niedoborową (jest to jedna z przyczyn ciągłego zmęczenia i nieradzenia sobie ze stresem).


6
 • seler naciowy, który obniża ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu. Gałązka selera zjedzona przed snem może poprawić sen.


7
 • słonecznik, który jest źródłem potasu, cynku, witamin z grupy B. Mają one wielkie znaczenie dla dobrego stanu nadnerczy.


8
 • migdały, które wspomagają działanie nadnerczy. Zawierają także magnez, a jego niedobór powoduje stres, drażliwość, bezsenność.


9
 • owoce zawierające dużo witaminy C i manganu, takie jak wszelkiego rodzaju jagody, truskawki, maliny. Gdy brakuje organizmowi witaminy C, osłabiony jest układ odpornościowy, co sprawia, że człowiek czuje się osłabiony, zestresowany i zmęczony.


10

Uwagi i spostrzeżenia

 • Pamiętaj, żeby w sprawach zdrowia zawsze konsultować się z lekarzem! Powyższa porada nie jest konsultacją lekarską.


 1. Patrycja Zaradni.pl Patrycja Zaradni.pl

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 17.03.2011

Komentarze

ciekawy temat
Nie lubię selera naciowego, ale w słonecznik i migdały chętnie zainwestuję. Proste i praktyczne wskazówki. Mam jedno pytanie: czy jest coś, co dodaje energii, a nie jest produktem zabronionym? Chodzi mi o coś, co ma działanie podobne do kofeiny.

Ostatnio zmieniony: 2011-08-20 10:25:37

czosnek rządzi ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-20 21:16:09

W jednej z moich porad opisałem działanie czosnku :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-20 21:03:01

Cały czas twierdzę, że czosnek to specyfik na miarę dwudziestego już drugiego wieku i długo, długo jeszcze. To rewelacja na wszystkie dolegliwości i do tego wzorowo działa.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-20 11:57:20

Wartościowa i ciekawa porada :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-18 13:40:46