Jak rozpoznać zaburzenia osobowości typu Borderline?

Borderline, to destrukcyjna choroba psychiczna, która niszczy życie chorego, a także jego najbliższych, zmuszonych często do leczenia samych siebie przez toksyczne zachowanie Bordera. Czy da się wyleczyć z tej choroby? Jak najbliżsi mogą się zachować wobec takiego zachowania?

1

Życie chorego, to ciągła walka...

Życie chorego, to ciągła walka...

Border ciągle musi się zmierzać ze swoimi paranojami, ale to tylko jedna z licznych objawów tej choroby, wśród nich wyróżniamy również: głęboką depresję oraz nerwicę natręctw. Właśnie przez te liczne objawy lekarze nie diagnozują właściwie choroby. A co jeśli już ją wykryją? Pacjenci muszą przyjmować leki psychotropowe. Jednak dzięki nim nie da się wyleczyć zaburzeń osobowości. Leki jedynie niwelują objawy, takie jak depresja, czy nerwica natręctw. Destrukcyjną chorobę można jedynie leczyć psychoterapią, która jednak nie zawsze pomaga. To długa i mozolna droga. Ale jest to jedyny sposób na odzyskanie choćby cząstki swojego życia.


2

Jak rozpoznać charakter osoby Borderline?

Jak rozpoznać charakter osoby Borderline?

Charakter chorej osoby, to z reguły dwie twarze, można powiedzieć, że anioła i demona. Tylko, która twarz należy do chorego, a która do choroby? Pacjenci, to zwykle dobrzy, ułożeni ludzie z wysoką kulturą osobistą. Jednak zmiany w mózgu wywołują takie zachowania u chorego, które czynią z niego wręcz potwora wśród najbliższych. Border często unosi się skrajnymi uczuciami, takimi jak agresja, czy silna rozpacz. Chory albo kogoś kocha albo nienawidzi, czarno lub białe, innych pośrednich uczuć nie rozumie i nie zna.


3

Najbliżsi oraz partnerzy Borderów, czyli toksyczne związki

Najbliżsi oraz partnerzy Borderów, czyli toksyczne związki

Rodzina, jak i grono znajomych nie widzi choroby, tylko przypisują takie zachowania do charakteru chorego lub obierają je jako zwykłą agresję. Nie są świadomi, że to co robi nie jest od niego zależne. Często bywa tak, że to właśnie ktoś z najbliższych chorego sam wymaga leczenia z tego powodu, że są zmienieni i zastraszeni przez toksyczne zachowanie swojej bliskiej osoby. W tym także związek z taką osobą należy do toksycznych, często jest wręcz niemożliwe bliskie życie z kimś takim. Trzeba być bardzo cierpliwym jeśli chce się utrzymać więź z chorym. Partner musi zachować spokój w obliczu codziennej tykającej bomby, jaką jest chory na zaburzenia osobowości typu Borderline.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: Grafika Autora porady

  1. Monika Włodarczyk Monika Włodarczyk

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.11.2013

Komentarze