Jak oprzeć się słodyczom?

Słodycze. Jak ich nie jeść??? To jeden z największych problemów osób, które chcą schudnąć. Podczas odchudzania najważniejsza jest prawidłowo ułożona dieta i jej rzetelne przestrzeganie. Jeżeli oprócz zaleconych posiłków będziemy dojadać batoniki, nie ma co liczyć na efekty kuracji odchudzającej. Jak oprzeć się słodyczom? Jak powstrzymać się przed ich jedzeniem?

  • SILNA WOLA!
1

Po pierwsze i najważniejsze – zrozum, że dieta nawet z malutkim ciasteczkiem po obiedzie, ale czekoladę na poprawę humoru, nie będzie skuteczna. Tutaj musisz trzymać się żelaznej zasady – NIC. Jeżeli jednak to nie jest takie proste przed zjedzenie i ile płacisz dietetykowi za jego usługi. Po 2 minutach takich przemyśleń, ochota powinna Ci przejść.


2

Zajmij się czymś. Często jest tak, że nadchodzi weekend, mamy sporo wolnego czasu, krzątamy się po domu i to właśnie wtedy wpadamy na pomysł słodkiego. Znajdź sobie, jakieś zajęcie, które wymaga sporego zaangażowania. Może uda Ci się zapomnieć.


3

Zastanów się, czy na masz ochotę na słodkie czy po prostu jesteś głodna. Jeżeli jesteśmy głodni, spada nam poziom glukozy we krwi i organizm domaga się słodkiego, broniąc się przed hipoglikemią. Efekt? Nagle mamy wielką ochotę na cukierka czy cokolwiek innego o dużej zawartości cukru. Pamiętaj, że wtedy zdrowszym rozwiązaniem jest zjedzenie kanapki z chudą wędliną czy twarogiem niż szybkie pochłonięcie Marsa.


4

Jedz regularnie posiłki, aby unikać wahań poziomu cukru we krwi. Przestaw się na cimne pieczywo, grube kasze i brązowy ryż.


5

Jeżeli mas ułożoną dietę, przyjrzyj się jej dokładnie. Na pewno wiesz, ile kalorii masz dziennie spożywać, a być może ile kalorii przypada na jeden posiłek. Dokładnie przyjrzyj się tabelą składu Twoich ulubionych słodyczy i spójrz, ile zawierają kalorii. Pomyśl, 100g ptasiego mleczka to około 450 kcal, tyle pewnie masz zjeść na obiad…. (całe opakowanie ptasiego mleczka to najczęściej 400g)


6

Jeżeli ochota na słodkie przychodzi wieczorem…. Umyj zęby! Przecież, gdybyś teraz zjadła nawet parę kostek czekolady, znowu musiałabyś je myć. Poza tym charakterystyczny smak pasty i płynu do płukania ust, powinien zniechęcić Cię do jedzenia.


7

Wypróbuj gumę do żucia, oczywiście taką bez cukru. Być może jest w stanie zastąpić słodycze?


8

Kup tabletki z chromem. Istnieje opinia, że wysycenie organizmu chromem, powoduje spadek ochoty na zjedzeni słodyczy. Spora liczba osób w ten sposób z nich zrezygnowała, chociaż nie jest to udowodnione naukowo.


Przeczytaj teraz:

  1. Joanna Chudzicka Joanna Chudzicka

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.08.2010

Komentarze

Nie jest łatwo:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 16:15:17

ciezko oprzeć sie słodyczom

Ostatnio zmieniony: 2012-12-18 16:27:01

Niestety nie potrafię oprzeć się słodyczom.Jadłam chrom przez dwa miesiące ale ochota na słodycze nic a nic się nie zmniejszyła.Ale od pewnego czasu słodkie przekąski zastąpiłam suszonymi owocami. Nurtuje mnie jednak pytanie - czy one nie są równie wysoko kaloryczne jak słodycze ?

Ostatnio zmieniony: 2012-03-11 23:35:04

Ze słodyczy trudno zrezygnować, bo są dobre:), ale można to ograniczyć.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-21 17:27:27