Jak mieć więcej energii?

Za oknem pada. Tobie ostatnio nie układa się w pracy, na nic nie masz ochoty, a tym bardziej czasu. Dopada Cię zmęczenie i niechęć do działania. Jest Ci wszystko jedno, co się jutro wydarzy. Czas z tym skończyć! Najwyższa pora zacząć temu przeciwdziałać i zdobyć więcej energii! Jak?

  • DOBRE CHĘCI :)
1

Zacznij dzień od gimnastyki. Wstań pół godziny wcześniej i poświeć trochę czasu na ćwiczenia, które najbardziej lubisz. Trochę ćwiczeń rozciągających, skłonów, albo krótki jogging na pewno dobrze Ci zrobią. Pamiętaj, żeby z ćwiczeniami zaczynać ostrożnie, proporcjonalnie do Twoich możliwości. Nie zaczynaj od razu od stu brzuszków po przebudzeniu, tylko wybierz na początku lekkie ćwiczenia, które z czasem będziesz poszerzać o nowe, trochę trudniejsze.


2

Po treningu czas na orzeźwiający, letni prysznic. Jeszcze bardziej pobudzi krążenie i doda wigoru. Z rana najlepiej jest wybierać żele pod prysznic o świeżym, nieduszącym zapachu – np. z algami, morskie, leśne, aloesowe.


3

Czas na śniadanie. Pamiętaj, śniadanie należy jeść codziennie! Kanapki z ciemnego chleba z twarożkiem i szczypiorkiem, wędliną i pomidorem, albo sałatka warzywna na pewno dodadzą Ci energii na początek dnia.


4

W pracy pamiętaj o tym, żeby znaleźć chwilę na przerwę. To odpowiedni moment na drugie śniadanie – jogurt, mesli, a może koktajl ze świeżych owoców i warzyw! Spróbuj zjeść coś innego niż lunch z najbliższego baru lub kanapki z szynką przygotowane w domu.


5

Znajdź czas na ruch na świeżym powietrzu i to niezależnie od pory roku. Latem możesz pojeździć na rowerze, zabierając tym samym dzieci nad jezioro. Gdy zrobi się chłodniej warto wypróbować Nordic Walking. Pomyśl, że maszerując dziennie godzinę z tymi kijkami spalasz około 400kcal. Jeszcze bardziej chce się ćwiczyć.


6

Znajdź czas na relaks. Każdy potrzebuje chwili dla siebie i jeżeli jej zabraknie, naprawdę można zwariować. Pomyśl, kiedy ostatni raz byłaś w kinie albo teatrze? Wyszłaś z przyjaciółką na gorącą czekoladę? Przeczytałaś dobrą książkę?


7

Zapisz się na jogę, do fitness clubu albo kurs tańca. Jeżeli nie masz dużo czasu, poświęć na o chociaż dwie godziny w tygodniu. To świetna okazja, żeby się odprężyć, poruszać, dobrze bawić, ale także poznać nowych znajomych, porozmawiać i zaprzyjaźnić się z nowymi ludźmi. Na takich zajęciach panuje naprawdę fajna atmosfera. Warto


8

Dobrze zorganizuj czas. Pewnie myślisz, że wszystkiego, a Nawe większości z tych zaleceń nie da się wykonać z powodu braku czasu. Nic bardziej mylnego. Wystarczy raz spokojnie przemyśleć swój plan dnia i odnaleźć w nim godziny, w których marnujesz czas, które mogłabyś lepiej albo inaczej wykorzystać. Jeżeli Ci zależy wstanie wcześniej nie będzie problemem. Wprowadzenie atrakcyjnej, smacznej i zdrowej diety też nie. I na pewno raz w tygodniu popołudniu siedzisz w domu. A może wtedy powinnaś biegać z przyjaciółką w poszukiwaniu wyprzedaży?


Przeczytaj teraz:

  1. Joanna Chudzicka Joanna Chudzicka

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2010

Komentarze

ciekawie napisane

Ostatnio zmieniony: 2012-12-18 16:34:44

Tylko skąd brać ten wolny czas... Trzeba umieć się wziąć w garść żeby wszystko sobie dobrze zaplanować.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 12:39:08

krok 6 jak mi tego brak...

Ostatnio zmieniony: 2011-03-15 21:12:05

Największy problem mam z porannym wstawaniem, jeżeli pokonam to lenistwo z rana, to reszta będzie już prosta :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-08 12:10:32

Najgorzej jest zacząć, później leci już z górki.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-25 18:39:26

Fajna porada i z tego wszystkiego jestem pewien, że krok 8 jest w tym wszystkim najważniejszy - dobra organizacja swojego czasu, bo tego wszyscy mamy tyle samo.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 14:17:24

Sprawdzone i skuteczne metody na więcej energii:
http://www.zaradni.pl/porada/4372,jak_miec_wiecej_energii
Polecam!

Ostatnio zmieniony: 2011-01-23 20:35:05

ja sobie zapożycze krok nr 5 :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 18:24:49

Dziękuję za świetną poradę,wiele przydatnych informacji.

Ostatnio zmieniony: 2010-09-02 13:49:09

chociaż porada bardziej skierowana do kobiet to i ja mogę z niej coś wynieść:)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-08 16:06:53