Jak zamienić swój komputer w serwer i udostępniać pliki- Opera Unite?

Myślałeś kiedykolwiek o udostępniania plików ze swojego dysku w formie serwera? Może znudziło ci się wysyłanie plików przez maila czy wstawianie na RapidShare'a i wolisz podawać link do zawartości serwa, z którego można ściągać? Nic trudnego! Po prostu przeczytaj ten poradnik ;)

  • Opera
  • http://my.opera.com/community/signup/
  • http://unite.opera.com/
1

Musimy mieć nowszą wersję Opery. Jeżeli nie mamy to po prostu wchodzimy na stronę http://unite.opera.com/ i klikamy na przycisk 'Download Opera"- na tej stronie zawsze pod tym hasłem będzie się kryła najnowsza wersja owej przeglądarki.


2

Gdy już ściągniemy i zainstalujemy Operę należy się zarejestrować na stronie Opery Unite (http://my.opera.com/community/signup/).


3

Po rejestracji należy kliknąć w zakładkę paneli bocznych (na dole przeglądarki), następnie wybrać zakładkę "Strona główna Opera Unite" (znaczek domku), aby się zalogować.


4

Wtedy zostaną uaktywnione wszystkie kontrolki:
-File Sharing- przesyłanie plików
-Fridge- lodówka (tutaj możesz dodawać informacje oraz różne notki, które zostaną przyklejone na "lodówkę")
-Media Player- tutaj możesz umieszczać różnorodne pliki mutimedialne- muzykę, filmiki etc.
-Messenger- komunikator Opery
-Photo Sharing- przesyłanie zdjęć
-Web Sharing- wysył plików strony.


5

Jak widać, opcji jest dość dużo, ale do serwera głównie przyda się nam opcja "File sharing"- można na nią wrzucać wszystko co chcemy, nawet w folderach. Kompresja plików na RapidSharze często niezbędna, lecz tutaj niepotrzebna. Aby cokolwiek wrzucić wystarczy kliknąć na symbol zębatki i w okienku wybrać "Przeglądaj...". Wybieramy folder z plikami lub plik, który chcemy udostępnić i zatwierdzamy "OK".
Serwer możemy zabezpieczyć hasłem (wystarczy zaznaczyć opcję Password protected i wpisać własne hasło, lub zaakceptować domyślne) lub zatwierdzić jako publiczną (zaznaczyć opcję Public). Jeżeli zabezpieczymy hasłem i chcemy dać komuś przejrzeć i ściągnąć pliki, musimy razem z linkiem wysłać takiej osobie hasło.


6

OK, wszystko ładnie, pięknie ale możesz stwierdzić, że takie innowacyjne cudo będzie upoladowało pliki 5 razy dłużej niż RapidShare. Nieprawda! Nowatorstwo Opery Unite polega na tym, że pliki W OGÓLE się NIE UPLOADUJĄ. Bez zbędnego ładowania na serwer i dzielenia na woluminy, jak na RapidSharze. Teraz możesz skopiować link do swojego servera i wysłać znajomym.


  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2010

Komentarze

interesujące

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:16:42