Jak wystawić przedmiot na Allegro?

Masz zbędne rzeczy i nie wiesz co z nimi zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie wystawienie na aukcję... Droga do tego jest bardzo prosta.

  • konto na Allegro
  • przedmiot do wystawienia
  • cennik Allegro: http://allegro.pl/help_item.php?item=102
1

Wchodzimy na Allegro i logujmy się.


2

Klikamy w "sprzedaj". Następnie wybieramy typ aukcji (licytacja czy KupTeraz; jeżeli weźmiemy licytację możemy w dalszych krokach dodać do tego cenę KupTeraz) kategorię przedmiotu. Lista kategorii jest tak obszrna, że można się skołować. Jeżeli nie jesteś pewny do której twój towar pasuje najbardziej, wyszukaj inne aukcje z nim. Na górze strony jest napisana kategoria i podkategorie. Opcjonalnie możesz dodać do aukcji oprawę graficzną- szablon. Kiedy już to ustalimy, klikamy "Dodaj".


3

Na następnej stronie opisujem przedmiot, dodajemy zdjęcie/-a (najlepiej dodać jedno darmowe zdjęcie oraz bezpłatną galerię aukcyjną, jak to zrobić opisałem w innym poradniku), ustalamy cenę (wystawianie aukcji kosztuje w zależności od ceny wywoławczej- cennik http://allegro.pl/help_item.php?item=102), dodajemy koszta przesyłki, ustalamy czas trawnia, ewentualnie dodajemy numer konta. W zależności od tego, co wystawiliśmy powinniśmy dodać preferencje sprzętu- najpowszechniejszą jest "Nowy" czy "Używany" (np. wystawiając aparat będzie zapytanie o rozdzielczość). Możemy też dodać opcje dodatkowe, za które się płaci według wyżej podanego cennika. Jeżeli ustalimy wszystko w tym korku, klikamy "Dodaj".


4

Teraz naszym oczom ukaże się podgląd aukcji. Upewnij się, że wszystko jest dobrze, bo to ostatnia szansa na darmową edycję. Jeżeli nie widzisz żadnych błędów, kliknij "Dodaj".
Voilà! Właśnie wystawiłeś przedmiot na aukcję.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Opis przedmiotu powinien być wyczerpujący i poprawny pod względem ortografii, sensowny. Możesz wzorować się na opisach przedmiotów podobnych z innych aukcji.

  • Pamiętaj, że ludzie różnie wyszukują przedmioty, dlatego warto w tytule podać kilka synonimów (np. spinacz to też klamerka i żabka)


Przeczytaj teraz:

  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.07.2010

Komentarze