Jak przyspieszyć swój internet używając przeglądarki Chrome?

Aby przyspieszyć swój internet możesz oczywiście rozbudować komputer, kupić lepszy router czy zmienić pakiet internetowy na wyższy. Dobrze jest zadbać o"czystość" systemu. Trzeba również rozważyć wszystkie możliwe czynności, które są zupełnie darmowe a wymagają jedynie poświęcenia chwili czasu. Tak więc do dzieła.

  • http://www.zaradni.pl/porada/1475,jak_defragmentowac_dysk
  • http://www.google.pl/chrome?hl=pl&brand=CHMI
1

Po pierwsze sprawdź czy masz w miarę wyczyszczony ze zbędnych plików i aplikacji komputer, szczególnie partycję na której zainstalowany jest system operacyjny. Przeskanuj partycje pod względem błędów i zdefragmentuj.


2

Zainwestuj w dobre łącze internetowe, najlepiej jeżeli masz możliwość to DSL. Jeżeli jesteś studentem zorientuj się, czy oferowane są jakieś zniżki na większe prędkości.


3

Zainstaluj przeglądarkę Google Chrome. Oczywiście są inne przeglądarki a Firefox jest nawet szybki jednak jeżeli chcesz połączyć szybkość i wygodę to polecam Chrome'a. Szybko się pobiera (link na dole) a linki ładują się też szybciej niż w innych przeglądarkach.


4

Po pobraniu Google Chrome zamknij obecnie używaną przeglądarkę i zainstaluj nowo pobraną. Po uruchomieniu z łatwością będziesz mógł/mogła importować zakładki z poprzedniej przeglądarki.


5

Poświęć kilka minut na poznanie przeglądarki i poczytaj o najpopularniejszych dodatkach, szczególnie Gmail Checker. Ich zainstalowanie znacznie przyspiesza i poprawia komfort naszej pracy. Poza tym Chrome swoją ramką zajmuje najmniej miejsca jak to możliwe dlatego mamy dużo większe okno do przeglądania witryn niż w innych przeglądarkach.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie
  1. Robert Ch Robert Ch

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.08.2010

Komentarze

Liczyłem na jakieś realne tricki dotyczące przyspieszenia neta. ; /

Ostatnio zmieniony: 2013-06-15 22:58:16

a to ciekawe nei wiedziałam

Ostatnio zmieniony: 2012-11-21 16:14:22

ASYA, czemu tak ostro? :) Porada owszem, niezbyt trafnie nazwana... Lecz i tak przydatna.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-27 02:48:47

Baśnie Andersena - żeby nie powiedzieć: Żenada.
W żadnym z tych pięciu kroków powyższej 'porady' nie ma ani słowa o tym
"Jak przyspieszyć swój internet używając przeglądarki Chrome?"

Ostatnio zmieniony: 2012-06-26 14:49:27

Witam. Tak na marginesie ostatnio testowałem przeglądarki Internetowe i jakoś żaden Chrome czy Opera nie pokonał konkurencji turbo wydajnością. Nie jestem wielkim fanem przeglądarki Internet Explorer, ale wersja 9 zdecydowanie przewyższa wydajnością renderingu Chrome i Operę. Internet Explorer nie daje rady wyłacznie z Firefox-em - tak, tym ciężkim słoniem, który rusza się jak mucha w smole. Silnik renderingu - gecko - mimo że sam jest dość ciężki, to ma niesamowitą wydajność - i nic w tym dziwnego, Netscape wiedziało co produkuje nawet jeśli od czasu Netscape minęło wiele latek, to część kodu nadal znajduje się w Gecko i sprawdza się świetnie. Nie można ukryć że Internet Explorer 9 będzie bardzo dużym szokiem dla rynku przeglądarek - wspiera wszystkie standardy obecnie przyjęte przez W3C (Chrome ma nadal problem), ma obsługę CSS 1,2,3.0 draft. I co ciekawe HTML5 i rendering Canvas wspierany przez DirectX - jednym słowem pozamiatane. Krótkie wideo - http://www.youtube.com/watch?v=OIZUdZdFzOo&feature=related . Nie mówcie mi więc, że Chrome ma dobry silnik renderingu. Otwórzcie sobie 20 zakładek i zostawcie komputer na 2-3 godziny, zobaczycie jak sobie Chrome radzi z zakładkami i jego boskim silnikiem renderowania ;). Na załączonym filmiku widać, że V8 nie zrobił wielkiej rewolucji na rynku a jak na razie wypada gorzej niż Operowe Presto. Nawet Konqueror (KHTML) lepiej wypadł w moich prywatnych testach ;). Pozdrawiam.

PS: Chrom to taki atom (Cr) z liczbą atomową 24, posiadający 13 izotopów ;).

Ostatnio zmieniony: 2010-09-14 13:10:10

Presto Operowe renderuje znacznie szybciej strony od Chrome'a. Poza tym masz błąd w samym tytule. Nie ma czegoś takiego jak "google chrom". Chrome ma swoje wady i zalety, tak samo jak i inne przeglądarki. Przedkładanie tej przeglądarki nad inne jest swoistego rodzaju narzucaniem swoich poglądów i przyzwyczajeń innym.

TIP: Google Chrome NIE przyspiesza internetu!

Ostatnio zmieniony: 2010-08-27 21:30:34

Zgadzam się. Chrome jest naprawdę wygodną i szybką przeglądarką, najlepszą jaką używałam :)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-27 09:15:23