Jak odblokować swoje konto na Allegro, kiedy zostało zawieszone z powodu nieuiszczenia określonej kwoty na czas?

Zdarzyło ci się zuepłnie zapomnieć o zapłecenia Allegro za wystawianie w serwisie? Wyjechałeś na wakacje, zmieniłeś maila, dopiero po powrocie dostajesz list do skrzynki pocztowej z przypomnieniem... i odkrywasz, że twoje konto zostało zablokowane. Jak je odblokować? Przeczytaj ten poradnik, a się dowiesz ;)

  • http://allegro.pl/contact/contact.php
  • dowód dokonania wpłaty
1

Allegro ma trochę nieciekawą procedurę przypominania. Najpierw wysyła do ciebie maile. Po miesiącu blokuje ci konto i wysyła list do domu z przypomnieniem o niezapłaceniu należnej kasy. Trochę paradoksalna metoda, że najpierw blokują konto, później przypominają listem pocztowym.
Wielu internautów sądzi, że w takim wypadku już nie ma wyjścia, i że takowa blokada konta jest nieodwracalna. Według najlepszego serwisu o aukcjach, Aukcjoner.pl, w takiej sytuacji trzeba założyć nowe konto. A co jeżeli miałeś konto od lat i twoja karta użytkownika jest obfita w pozytywne komentarze? Nagle to utracić? Nie ma sensu.
Po pierwsze za raz po otrzymania listu należy wpłacić należną sumę na konto Allegro. Ważne jest, żeby ZACHOWAĆ dowód uiszczenia należnej kwoty.


2

Po wpłacie czekamy jeden dzień (jeżeli zrobiliśmy to przelewem przez internet) lub kilka (jeżeli wpłaciliśmy dzięki usługom Poczty Polskiej), aby upewnić się, że pieniądze juz dotarły na konto Allegro. Wtedy logujemy się na naszym zablokowanym koncie. Wyskoczy nam informacja o banie na konto. Przy informacji powinna znajdować się opcja "Napisz do nas". Jeżeli jej tam nie widzisz (w starej odsłonie strony na pewno ta opcja znajdowała się tam), wejdź po prostu w http://allegro.pl/contact/contact.php .


3

Teraz wybieramy kategorię naszej prośby: "Rejestracja, logowanie, aktywacja"->"Pełna aktywacja konta". Po kliknięciu "Dalej" wyskoczy nam FAQ tej kategorii, ale nie zwracamy na to uwagi, lecz wciskamy "Dalej", by przejść do formularza.


4

W formularzu wpisujemy nasz mail, a w terści krótką prośbę o odblokowanie konta. Należy w niej zawrzeć swój nick na Allegro, powód zablokowania konta, informację o niedawnej wpłacie i, co najważniejsze, dowód przelewu. Jeżeli robiliśmy to przez internet wystarczy skopiować z historii przelewów pełny tekst który nam wyskoczy przy pozycji Allegro (chodzi o te ogólne informacje, nie klikając na szczegółowe- np. w mBanku szukając przelewów w historii będziemy mieli informacje: tytuł przelewu, informacje odbiorcy wraz z numerem konta oraz tytuł przelewu). Jeżeli jednak korzystaliśmy z usług poczty skanujemy lub robimy zdjęcie kopii blankietu wpłaty i wrzucamy na hosting zdjęć (np. www.imageshack.us), by dać linka w formularzu, gdyż nie da się zamieszczać zdjęć.


5

Na podany mail po jakimś czasie przyjdzie mail od Allegro z informacją o odblokowanym koncie i podziękowaniem za przelew.
W końcu możemy w pełni korzystać z Allegro, nie tracąc naszej reputacji


Przeczytaj teraz:

  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.07.2010

Komentarze

A najlepiej jest się pilnować i uiszczać opłaty w określonym terminie:-) Oj tylko żeby w praktyce zawsze się to udawało...:-)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 12:29:23

Przydatna wiedza została zawarta w tej poradzie :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 21:12:20

Możliwe, że już konto automatycznie zostaje zablokowane, lecz kiedyś trzeba było napisać (co najmniej ja tak miałem). Może mój problem tkwił w usterce, bo pieniądze wpłaciłem i przez dłuższy czas nie korzystałem z Allegro, bez wiedzy o zablokowanym koncie, aż nastała potrzeba zalogowania i niemiła niespodzianka. Jeżeli tak to działa, to porada jest odpowiednim zachowaniem w przypadku błędu technicznego...

Ostatnio zmieniony: 2010-12-25 01:08:46

Zdarzyła mi się taka sytuacja i muszę powiedzieć, że nie trzeba nic pisać do allegro - konto zostaje odblokowane bez naszej interwencji, po zapłaceniu i zweryfikowaniu, zajmuje to 24 godziny.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-21 21:49:58