Jak korzystać z paczkomatu? Jak odebrać przesyłkę z paczkomatu inpost?

Firma Integer, w ramach grupy Inpost, już od pewnego czasu udostępnia swoim klientom innowacyjną usługę paczkomatu. Usługa ta polega na odbieraniu i wysyłaniu paczek za pomocą stacjonarnych, bezobsługowych skrytek pocztowych dostępnych przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Usługa jest tańsza i szybsza niż tradycyjna poczta, w dodatku nie musimy stać w kolejkach lub czekać na kuriera. Paczkomat jest prosty w obsłudze i nikt nie powinien mieć trudności z odbiorem przesyłki.

  • Telefon komórkowy, konto e-mail.
  • Kod odbioru.
  • Paczkomat.
1
Odbiór w punkcie. Odbiór w punkcie.

Gdy zrobimy zakupy w e-sklepie lub serwisie aukcyjnym wybieramy dostawę "odbiór w punkcie - paczkomaty". Z listy dostępnych paczkomatów wybieramy ten, z którego chcemy odebrać przesyłkę. Na telefonu i e-mail będziemy dostawać aktualne informacje o przesyłce, a także numer potrzebny do odbioru paczki. Położenie paczki możesz śledzić pod adresem http://www.paczkomaty.pl/sledzenie_paczki,34.html .


2

Transport paczki trwa do dwóch dni roboczych. Gdy paczka będzie już na miejscu, dostaniemy wiadomość e-mail i/lub sms z kodem dostępu do paczki. Udajemy się z nim do wskazanego wcześniej paczkomatu.


3

Paczkomaty obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego. Dotknij panelu we wskazanym miejscu, w celu aktywacji. Wybierz jeden z dostępnych języków (obecnie polski lub angielski).


4

Podaj numer telefonu i kod dostępu do skrytki.


5

Skrytka otworzy się automatycznie. Pobierz paczkę, upewnij się, że skrytka jest pusta i zamknij skrytkę.


6

Na ekranie dotykowym potwierdź odbiór przesyłki. Transakcja zostanie zakończona. Na e-mail zostanie wysłane potwierdzenie odbioru.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nieodebrana paczka będzie znajdować się w paczkomacie prze 3 dni, po tym czasie zostanie przekazana do najbliższego oddziału inpost gdzie będzie znajdować się przez 11 kolejnych dni. Po tym czasie przesyłka zostanie odesłana do nadawcy.

  • Regulamin, dostępny na stronie http://www.paczkomaty.pl/paczkomaty_inpost_-_regulaminy,21.html w §10 wymienia przedmioty, których nie możemy umieścić w paczce.


Przeczytaj teraz:

  1. Aleksander Wilusz Aleksander Wilusz

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.02.2013

Komentarze

widziałam, ale nigdy nie korzystałam

Ostatnio zmieniony: 2013-04-15 23:29:20

dobra porada..

Ostatnio zmieniony: 2013-03-29 12:29:17