Jak bezproblemowo uruchomić Pandora Internet Radio w Polsce?

Pandora.com to darmowe spersonalizowane radio internetowe, odtwarzające muzykę na podstawie preferencji użytkownika. Po wpisaniu interesującego nas wykonawcy lub nazwy utworu, Pandora odtwarza kolejne piosenki według cech które lubimy, a odrzuca te które nie odpowiadają naszym upodobaniom. Selekcja muzyki oparta na guście użytkownika pozwala na odkrycie nowych utworów, które mogą się nam spodobać. Niestety, radio nie jest w normalnych warunkach dostępne poza granicami USA. Aby słuchać radia w Polsce, należy wykonać kilka prostych kroków.

 • -dostęp do internetu
 • mozilla firefox
 • google chrome
 • j.angielski
1

Instalujemy wtyczkę w Google Chrome

Instalujemy wtyczkę w Google Chrome

Wtyczka umożliwiająca słuchanie radia Pandora.com w Google Chrome to Media Hint , którą możemy znaleźć pod adresem https://mediahint.com/install_chrome.html. Postępujemy zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie aż do zakończenia instalacji rozszerzenia. Następnie instalujemy Radio Enhancer, dzięki któremu pozbędziemy się denerwujących reklam https://chrome.google.com/webstore/detail/radioenhancer/lfijnebfkjdclmcedinoknekamigckii?hl=pl


2

Instalujemy wtyczkę w Mozilla Firefox

Instalujemy wtyczkę w Mozilla Firefox

W Mozilli Firefox natomiast potrzebna jest wtyczka Media Hint. Rozszerzenie możemy znaleźć pod adresem https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/media-hint/. Klikamy na Zainstaluj i krok po kroku kontynuujemy proces.


3

Tworzymy konto na stronie Pandora.com

Tworzymy konto na stronie Pandora.com

Konto możemy utworzyć wchodząc na http://www.pandora.com/account/register. W poszczególnych wierszach wpisujemy kolejno:




 1. E-mail.

 2. Hasło.

 3. Rok urodzenia.

 4. Kod pocztowy: WAŻNE! musimy użyć kodu pocztowego pochodzącego z USA, np. 94507

 5. Wybieramy płeć.

 6. Akceptujemy warunki umowy licencyjnej.



Po wykonaniu powyższych kroków klikamy na register.


4

Konfigurujemy nasz profil

Konfigurujemy nasz profil

Konfigurację radia rozpoczynamy wpisując nazwę interesującego nas artysty lub gatunku muzycznego w wyszukiwarce na stronie głównej Pandora.com po zalogowaniu, a następnie wybieramy interesującą nas pozycję z listy która się pojawi. Po kliknięciu w odpowiednią pozycje zostaniemy automatycznie przeniesieni do radia. Możemy dodawać nowe "radia", wpisując nowych wykonawców lub gatunki w lewym górnym rogu strony odtwarzania. Nowo wybrane pozycje będą automatycznie pojawiać się na naszej liście ulubionych.


5

Korzystamy z radia

Korzystamy z radia

Odtwarzaną muzykę możemy w każdym momencie zapauzować oraz przejść do następnej piosenki (na normalnym koncie taka operacja jest dozwolona kilka razy w ciągu doby). Bardzo przydatny jest system ocen, dzięki któremu możemy dać kciuk w dół określonemu utworowi, który nie podoba nam się na danej stacji, dzięki czemu nie zostanie on ponownie odtworzony. Jeśli nasza playlista zostanie zaśmiecona zbyt dużą ilością kanałów radiowych, możemy usunąć ją w sposób podany na obrazku. Miłego słuchania :).


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: Zdjęcia Autora porady

 1. Kamil Adamek

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 10.10.2013

Komentarze