Jak znaleźć rym do dowolnego wyrazu?

Jeśli piszesz wiersze miłosne, układasz życzenia świąteczne, urodzinowe albo noworoczne, tworzysz teksty piosenek albo slogany reklamowe, jeśli lubisz zabawne sms-y i inne śmieszne rymowanki, ta porada jest dla Ciebie. Czyż bowiem czasem człowiekowi nie brakuje rymu???

1

Przygotuj listę słów, do których chcesz znaleźć rymy.


2

By znaleźć rym dokładny do słów podstawowych (rzeczowniki w liczbie pojedynczej w mianowniku, czasowniki w formie bezokolicznika, przymiotniki w rodzaju męskim bez odmiany, imiona, nazwy miejscowości itd...), wejdź na stronę http://www.sjp.pl/slownik/lp.phtml i skorzystaj z wyszukiwarki "kończące się na", wpisując w pasku ostatnią sylabę, bądź dwie - w zależności od tego, jakiego rymu potrzebujesz.


3

Jeśli masz do czynienia z każdym innym słowem, wejdź na stronę http://www.rymy.cal.pl/rymer/rymer.php i wprowadź parametry wyszukiwania - słowo wejściowe, liczbę liter i sylab w słowach wynikowych. Następnie kliknij "Szukaj"
P.S.
1. Za pomocą tego narzędzia możesz szukać rymów do wszelkich ciągów liter.
2. Wyniki rymera grupowane są wg typu rymu. Np. Dla słowa "kolczyki" będą to grupy "yki", "iki", "ipi" i wiele innych, jeszcze mniej dokładnych. Zazwyczaj najbardziej dokładne typy zawierają wystarczająco wiele słów.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wyszukiwarka rymów rymer z kroku trzeciego wykorzystuje sjp.pl jako podstawowy zasób słów.


Przeczytaj teraz:

  1. Piotr Stefaniak

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.08.2010

Komentarze

Ciekawa porada, nie wiedziałem że jest coś takiego.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:46:21

Świetna rzecz! Przyda się.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-07 19:10:02

Bardzo pomocna porada.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-19 15:19:44