Jak zwiększyć pojemność płuc?

Chciałbyś dobrze nurkować, lecz szybko tracisz powietrze? Zwiększenie pojemności płuc jest jak najbardziej możliwe, lecz trzeba włożyć w to trochę pracy.

1

Pojemność płuc jest bardzo przydatnym atutem podczas nurkowania. Pozornie zwiększa się ją ćwicząc czas pod wodą. Metoda ta jest dobrym pomysłem, ale nie jedynym. Chodząc na basen i ćwicząc regularnie oddech pod wodą, możemy wspomóc powiększaniu pojemności. Głębokie wdechy, po czym oddychanie beztlenowe jest jak najbardziej wskazane.


2

Takiemu treningowi sprzyjają aktywności, wykorzystujące tlen, czyli każdy sport, który wpływa na zmęczenie, a co się za tym idzie, na głębokie wdechy. Biegając, czy jeżdżąc na rowerze żebra i mięśnie odpowiedzialne za pojemność płuc staną się bardziej elastyczne. Trzeba pamiętać, że takie aktywności fizyczne muszą być regularne, w innym wypadku to raczej nic nie da.


3

Przebywając na pływalni, próbuj pobijać swoje rekordy nurkowania na odległość. Po paśmie treningów na pewno twoje noty ulegną zmianie. Każdy swój wynik analizuj i wyznaczaj sobie kolejne realne cele do osiągnięcia. Regularna analiza może zmotywować do dalszego działania, kiedy zobaczymy postęp, więc jest bardzo pożytecznym elementem podczas tego typu gimnastyk. Natomiast niewskazanym zachowaniem jest palenie papierosów. Jeżeli jesteś osobą palącą i chcesz powiększyć pojemność płuc, to kosztuje cię 2 razy więcej pracy nad tym oraz całkowite rzucenie palenia na okres ćwiczeń.


Przeczytaj teraz:

  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.08.2010

Komentarze

No cóż...porada niezbyt precyzyjna, ale plusik za dobre chęci :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-09-30 09:49:54

Jak można oddychać beztlenowo?

Ostatnio zmieniony: 2011-09-27 10:25:03

Adamcarlambo nie wiem skąd posiadasz takie bzdurne informacje?! Ja profesjonalnie uprawiam freediving, czyli nurkowanie na bezdechu. Mój chłopak jest apnea academy instructor, szkolił się u wielokrotnego mistrza Umberto Pellizzariego z Włoch. W wakacje wspólnie z AWF-em Wrocławskim robiliśmy badania organizmu w trakcie nurkowań na bezdechu. Wyniki i opis jest dostępny na naszym blogu: www.bartoszmorawiec.com i w nowym numerze gazety Wielki Błękit.

Freediving jest to piękny sport. Jeśli się go uprawia umiejętnie można osiągnąć niesamowite rezultaty i mieć więcej czasu pod wodą na np. oglądanie rybek w Egipcie.
Więc proszę nie piszcie bzdur jeśli brak wam wiedzy w danym temacie, bo tylko ludzi w błąd wprowadzacie niepotrzebnie.
Jeśli chcecie dowiedzieć nt. freedivingu, pływania, wydolności organizmu, diety we freedivingu piszcie do nas na naszego maila, lub zapisujcie się na kursy i wspólne treningi na których także przekazujemy sporo przydatnych informacji.

www.bartoszmorawiec.com

Ostatnio zmieniony: 2011-01-26 21:33:13

Przepływam 25m na dnie basenu. Uważam że to wystarczający wynik i nie zamierzam go pobijać. Podobno podczas wysiłku bez dostarczania tlenu nasze mięśnie ulegają spalaniu i także na mózg nie wpływa to pozytywnie. Jest też udowodnione, że osoby nurkujące na bezdechu żyją znacznie krócej.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-14 19:35:45

"Głębokie wdechy, po czym oddychanie beztlenowe jest jak najbardziej wskazane."

Dobre :)
Przyda się jak się zapiszę na kurs nurkowania.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-28 16:12:54