Jak wprowadzić humor i dystans na weselu?

Ślub i wesele nieodłącznie kojarzą się ze sporą dawką różnych emocji. Stres jest naturalną reakcją każdego z nas, niestety objawiającą się w różnej formie. Niektórych pobudza do działania, innych paraliżuje i zwyczajnie przeszkadza. Podpowiadamy, jak nie dać się zwariować i jak gładko przejść przez etap przygotowań i wprowadzić trochę dystansu i dowcipu na weselu.

1

Na ślubie i weselu może oczywiście być elegancko, z klasą i wyrafinowaniem – szczypta humoru w niczym tu nie przeszkodzi, a wręcz rozładuje czasem zbyt poważną i napiętą atmosferę. Warto pamiętać, że poczucie humoru nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli chcecie dodać do Waszego ślubu odrobinę humoru, ale w dyskretny sposób, to jest inspiracja dla Was.

Po pierwsze pomyślcie o dekoracjach i dodatkach ślubnych, które wprowadzą odrobinę śmiechu i dobrego humoru. Mogą być to drobne, z pozoru nie rzucające się w oczy elementy, których obecność wywoła uśmiech na twarzach zgromadzonych. Na przykład naklejki, które naklejamy na podeszwie butów państwa młodych. Możecie je kupić sami, ale może to być również pomysł znajomych państwa młodych, zrealizowany bez ich wiedzy. Napis znajdujący się na naklejce może być taki sam u obojga państwa młodych albo zupełnie inny, np.: „HELP”, „Koniec wolności” czy „Just Married”. W chwili gdy państwo młodzi uklękną w kościele, zebrani goście zobaczą napis. Na pewno będzie to niespodzianka dla zgromadzonych i fajny materiał na pamiątkowe zdjęcia.


2

Kolejna propozycja to… papier toaletowy z humorystycznym nadrukiem przedstawiającym parę młodą. Możecie go umieścić w toalecie sali weselnej czy restauracji, a na pewno zostanie zauważony i wywoła rozbawienie. Papier toaletowy może być również niecodziennym upominkiem dla pary młodej, zastępującym standardową kopertę. Jeżeli chcecie obdarować nowożeńców pieniędzmi, zwińcie banknoty w rulonik, przewiążcie i włóżcie do środka papieru toaletowego. Dodatkowo możecie załączyć kartkę z zabawnym tekstem, na przykład: „Taki zwykły i codzienny, a nie da się bez niego żyć. Zupełnie, jak Wasza miłość..." Wasz prezent wywoła rozbawienie młodej pary i na pewno się przyda.


3

Kolejny pomysł dotyczy tortu weselnego, a konkretnie figurki, którą na torcie postawicie. Trochę humoru i fantazji na pewno spodoba się gościom, dlatego zamiast kupować tradycyjną figurkę pomyślcie o czymś oryginalnym i zabawnym. Jesteście zagorzałymi fanami motocykli, jazdy na nartach albo rozmów przez telefon? A może jedno z Was uwielbia piłkę nożną i poświęca swej pasji sporo czasu, co drugą połówkę denerwuje? Zastanówcie się, co Was charakteryzuje, co wiedzą o Was inni i na tej podstawie wybierzcie zabawną figurkę na tort. Odpowiednio dobrana na pewno doda szczyptę humoru do Waszego tortu weselnego i przyjęcia, oraz wywoła uśmiech na twarzach gości. Taka figurka to doskonała pamiątka przypominająca dzień ślubu. Możecie na niej wygrawerować datę uroczystości i postawić ją na półce.


4

Możecie również dobrać zabawne serwetki albo zaprojektować dowcipne zaproszenia lub winietki. Do butelek wódki możecie dołączyć zawieszki z dowcipnym tekstem zachęcającym gości do wypicia za Wasze zdrowie. Oto przykłady takich tekstów:

"Jesteś brachu na weselu
Pij więc zdrowo przyjacielu
Jednak pragnę Ciebie prosić
Bym nie musiał Cię wynosić."

"Aby zabawa była szałowa,
a w dniu poprawin nie bolała głowa."

To tylko niektóre z pomysłów na dekoracje i dodatki, które pomogą Wam się zdystansować na weselu i wprowadzą odrobinę dowcipu i humoru.


5

Możecie również przygotować dla gości lub w prezencie dla rodziców uroczą, ale zabawną prezentację, która zostanie wyświetlona na rzutniku podczas wesela. W prezentacji mogą znaleźć się Wasze zdjęcia z dzieciństwa opatrzone komentarzami, które wywołają śmiech, a przynajmniej uśmiech na twarzach gości.


6

Śmieszny, choć nie ośmieszający, może być również pierwszy taniec. Szczególnie jeżeli Waszą mocną stroną nie jest taniec, zamiast spinać się i stawać na głowie, możecie pozwolić sobie na rozbawienie gości zabawnymi krokami i nie do końca poważną muzyką. Wszystko zależy od Waszego poczucia humoru i dystansu do samych siebie.

Rozbawieniu gości, a tym samym Was, służą również zabawy i konkursy na weselu. Poza tym, wystarczy puścić wodze fantazji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Na koniec dobra rada: Pamiętajcie, że najlepszym sposobem pozbycia się stresu jest śmiech. Korzystajcie z tego prostego środka.

Niektóre z prezentowanych produktów kupicie w sklepie www.Sklep.Fajnewesele.pl


Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
  1. Fajne Wesele Zaradni.pl Fajne Wesele Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.06.2010

Komentarze