Jak szybko zdobyć zezwolenie na pracę w Szwajcarii w 2014 roku?

Już dzisiaj się zainteresuj, w jaki sposób zdobyć zezwolenie na pracę w Szwajcarii, ponieważ takie możliwości pojawią się na wiosnę 2014 roku. Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę, to zadbaj oto już teraz. Jak zdobyć zezwolenie na pracę i pobyt, dowiesz się z poniższej porady.

1

Zezwolenie na pracę

Zezwolenie na pracę Szajcaria jest liderem pod względem zarobków.

Pomimo, że Szwajcaria w 2011 roku otworzyła rynek pracy dla wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej, to wprowadziła ograniczenia ilościowe w celu ochrony swojego rynku pracy. Nie możesz pracować na „czarno”. Za takie praktyki można zapłacić wysoką grzywnę a pracodawca, który dopuści się takiego procederu może ponieść konsekwencje łącznie z pozbawieniem wolności. Każdy, kto wyjeżdża do pracy, musi być legalnie zatrudniony i podlega takim samym prawom, z jakich korzystają miejscowi pracownicy. Ograniczenia na pracę nie dotyczącą okresu do trzech miesięcy, potem już potrzebne jest zezwolenie.


2

Zalegalizowanie pobytu

Zalegalizowanie pobytu Większość obcokrajowców stara się o zezwolenia.

Kiedy zdecydujesz się na wyjazd, pamiętaj, że musisz zameldować się w urzędzie do dwóch tygodni, a przebywać możesz po zameldowaniu do 90 dni. Po upływie tego terminu musisz starać się o następne zezwolenie na 3 miesiące o statusie poszukujący pracy. Zezwolenie możesz otrzymać po okazaniu czterech dokumentów, które dowodzą, że pracę masz legalnie. Do nich należą: aktualny dowód tożsamości Twojej, zawarta umowa o pracę z tutejszym pracodawcą, dokument kopii zawartej umowy o wynajęcie mieszkania oraz zdjęcie paszportowe.


3

Staże zawodowe

Staże zawodowe Jednym ze sposobów na otrzymanie zezwolenia na pracę jest staż zawodowy.

Jeżeli uczysz się i masz możliwość odbycia stażu zawodowego, to Szwajcaria jest idealnym miejscem na podnoszenie swoich kwalifikacji. Nie ma ograniczeń, co do zatrudnionych stażystów w firmie. Jedynie musisz w urzędzie zgłosić fakt istnienia stażu na podstawie zawartej umowy, aby móc otrzymać zezwolenie na pobyt. Jednocześnie to zezwolenie otwiera Tobie możliwość podjęcia pracy w tym czasie. Pozwolenie udzielane jest na okres maksymalnie 18 miesięcy. Jednak musisz spełniać określone kryteria, do których zalicza się: osoba starająca się o staż zawodowy musi mieć skończone 18 lat, ale nie więcej niż 30 lat, ukończona szkoła musi być na etapie, co najmniej szkoły zawodowej oraz staż zawodowy bezpośrednio będzie łączył się z przyszłym zawodem.


źródła zdjęć: http://www.sxc.hu/photo/1419806, http://www.sxc.hu/photo/1327554, http://www.sxc.hu/photo/125215

  1. Ewa  Wilczek Ewa Wilczek

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.11.2013

Komentarze