Tamatar mung dal to indyjska zupa z podprażanej fasolki mung i pomidorów. Można ją podawać jak tradycyjną pomidorówkę z ryżem lub pieczywem indyjskim.
Ziarna fasolki mung wkładamy do garnka. Prażymy je przez 5 minut na średnim ogniu, bezustannie mieszając.
Gdy ziarna nabiorą brązowej barwy, wysypujemy je na sitko i myjemy pod zimną wodą. Potem umyte ziarna wsypujemy znowu do garnka.
Wlewamy do garnka wodę, dodajemy masło i liście laurowe. Nie zapominamy o posoleniu. Wszystko gotujemy przez pół godziny na średnim ogniu. Ważne jest byśmy przykryli garnek przykrywką.
W rondelku rozgrzewamy ghee i wrzucamy ziarna gorczycy. Gdy przestaną strzelać dodajemy kolejne przyprawy. Ważne jest by zachować kolejność: kminek indyjski, chilli, imbir, asafetida i kurkuma. Smażymy wszystko przez 20 sekund. Potem wrzucamy pokrojone pomidory i smażymy dalej.
Po trzech minutach wrzucamy pomidory z przyprawami do garnka z fasolką. Przykrywamy garnek i gotujemy na małym ogniu, aż do momentu kiedy fasolka się rozgotuje na tak zwaną papkę.
Na samym końcu dodajemy liście kolendry oraz sok z cytryny. Wszystko jeszcze raz dobrze mieszamy i gotowe. Smacznego!
ścieżka dostępu: Strona główna › Gotowanie › Zupy › Jak przygotować tamatar mung dal?
Ciekawe i egzotyczne. Dla chętnych mocnych wrażeń kulinarnych polecam: http://www.zaradni.pl/porada/5422,jak_ugryzc_robala
A to nie wiedziałam, że to fasolka. Ciekawe połączenie z pomidorami. Pozdrawiam.
Jak przygotować pierogi z jagodami?
Wasza ocena:Jak przygotować wyśmienity torcik cappuccino?
Wasza ocena: