Na polskich drogach mamy około 1000 fotoradarów. Co zrobić by ich uniknąć? Jest na to kilka sposobów.
Nieczytelna tablica rejestracyjna - Tablicę rejestracyjną można zasłonić reklamówką, bądź zwykłym liściem. Czy to jest legalne? Oczywiście, że tak. Gdyby doszło do sytuacji, że zatrzymuje nas policja, zawsze można się z tego wykręcić. Przecież nie jesteśmy w stanie zatrzymywać się co 10 minut i sprawdzać czy owa reklamówka nie zadała się nam podczas jazdy.
Zasłonięta naklejka z numerem rejestracyjnym - należy także pamiętać o zasłonięciu naklejki na szybie. Jest to bardzo proste. Wystarczy włożyć za wycieraczkę ulotkę.
Dwa samochody - na zdjęciu widnieje drugi pojazd? Jest szansa, że unikniemy mandatu. Nie jest przecież wiadome, który pojazd przekroczył prędkość.
ścieżka dostępu: Strona główna › Motoryzacja › Inne › Jak uniknąć mandatu z fotoradaru?