Jak szybko nauczyć się dowolnego języka obcego?

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna. Bez niej bowiem jesteśmy skazani na kontaktowanie się tylko z określoną ilością osób mówiących w tym samym języku. Znajomość języków umożliwia nam rozmawianie z osobami spoza kraju, w którym się urodziliśmy. Daje również wiele nowych możliwości zarabiania. Jak więc uczyć się szybko i skutecznie?

1

Ucz się słówek i zwrotów korzystając z programu Anki. Jak z niego korzystać? Znajdziesz to w poradzie: http://www.zaradni.pl/porada/4165,jak_uczyc_sie_dowolnego_jezyka_korzystajac_z_programu_anki


2

Ucz się pisać w danym języku. Najlepiej korzystać do tego ze strony Lang8. Pomóc w tym może Ci ta porada: http://www.zaradni.pl/porada/4175,jak_szybciej_uczyc_sie_dowolnego_jezyka_korzystajac_ze_strony_lang8


3

Otocz się danym językiem. Na czas nauki danego języka, otocz się nim. Oglądaj filmy, seriale i wiadomości w tym języku. Myśl w języku, którego się uczysz, testując nowe słownictwo, którego się nauczysz dzięki programowi Anki. Jeśli jesteś niezależny/niezależna od lokalizacji, możesz się nawet przeprowadzić do kraju, w którym ludzie posługują się tym językiem.


4

Słuchaj muzyki w języku, którego się uczysz. Znajdź teksty i śpiewaj je. Poprawi to twoją wymowę i akcent bez rozmawiania z native speakerami (osobami, dla których dany język jest językiem ojczystym).


5

Znajdź penpala - osobę, która będzie Cię uczyła swojego języka przez internet w zamian za uczenie jej polskiego. Możesz poszukać na http://www.mylanguageexchange.com/ lub LiveMocha.com. Więcej na ten temat znajdziesz w poradzie: http://www.zaradni.pl/porada/4264,jak_uczyc_sie_jezykow_obcych_ze_strona_livemocha_com


6

Słuchaj podcastów do nauki danego języka nagranych w całości w danym języku. Przykładowo, jeśli uczysz się angielskiego, polecam podcasty ze strony: http://www.eslpod.com/website/index_new.html.


7

Podręcznika używaj jedynie do nauki gramatyki i konstrukcji zdaniowych. Nie ślęcz nad nim jednak godzinami. Ucz się, powiedzmy, jednego czasu/innego zagadnienia dziennie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.01.2011

Komentarze

To są chyba podstawowe czynności, aby w szybkim tempie nauczyć się języka.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-22 18:13:12

to też mi się podoba:D

Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 17:34:18

Ale z drugiej strony, możemy nauczyć się tego "poziomu" samemu w krócej, niż jeden semestr i w dodatku za darmo. Pozdrawiam :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-15 20:44:25

warto też wybrać się do dobrej szkoły angielskiego, niektóre, jak np. Axon, gwarantują jeden poziom w jeden semestr - to dwa razy szybciej, niż oferują inne szkoły...

Ostatnio zmieniony: 2011-01-14 11:25:10