Jak nauczyć się hiszpańskiego szybko?

Naucz się hiszpańskiego korzystając z poniższych rad.

1

Nie wchłaniaj wszystkich słówek w języku hiszpańskim. Połowę i tak zapomnisz lub prawdopodobnie nigdy ich nie użyjesz. Ucz się tylko najczęściej używanych słów w tym języku.


2

Oglądaj bajki w języku hiszpańskim zapewne nic nie zrozumiesz, ale przyzwyczaisz swój słuch do nowego brzmienia. Język używany w bajkach jest bardzo prosty, więc po obejrzeniu ich nie powinieneś mieć problemu z rozumieniem podstawowych słów.


3

Przeglądaj codziennie strony internetowe w języku hiszpańskim najlepiej żeby był to informację które cię interesują np. jak lubisz sport możesz czytać tą stronę: http://sport.es/. Możesz próbować tłumaczyć informację. Serwisy, które przeglądasz nie mogą mieć zbyt długich tekstów. Najlepsze są te, które maję krótkie notki.


4

Słuchaj muzyki w języku hiszpańskim. Znajdź tekst do danej piosenki i zacznij śpiewać. To sprawia, że uczysz się języka poprzez przyjemność.


5

Bardzo ważnym czynnikiem jest konsekwencja w działaniu. Ustal sobie dni których będziesz się uczyć języka. Nie podawaj się trzymaj się wyznaczonego planu. Możesz stosować nie wiadomo jakie metody nauki języka, jeżeli nie będziesz konsekwentny to się go nie nauczysz.


6

Zacznij go używać w myślach np. jeżeli z kimś rozmawiasz pomyśl sobie jak by to brzmiało w języku hiszpańskim. Patrząc na przedmioty codziennego użytku nadawaj im nazwy hiszpańskie.


7

opis porady


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
  1. Mateusz Zaradni.pl Mateusz Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.12.2010

Komentarze

Odnośnie słówek (Krok 1) polecam poradę: http://www.zaradni.pl/porada/4165,jak_uczyc_sie_dowolnego_jezyka_korzystajac_z_programu_anki. Odnośnie ogólnie nauki języków, czyli również i nauki hiszpańskiego polecam tą poradę: http://www.zaradni.pl/porada/4253,jak_szybko_nauczyc_sie_dowolnego_jezyka_obcego. Hiszpański jest naprawdę fajnym językiem, warto się go uczyć :-) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-01-15 21:24:29