Jak zmienić karoserię samochodu na karbonową?

Możecie zadawać sobie pytanie "po co zamieniać części karoserii na karbonowe i wydawać mnóstwo pieniędzy?" Otóż odpowiedz jest bardzo prosta. PO PIERWSZE elementy z karbonu są o dziwo trwalsze niż jakaś tam blacha, którą mamy na samochodzie(po uderzeniu młotkiem w część naszej karoserii, blacha po prostu się wgniata, natomiast po uderzeniu w część z karbon, nic mu się nie stanie, przy dobrym nachyleniu młotka nie będzie nawet zadrapania). PO DRUGIE części z karbonu są bardzo lekkie(przykład: standardowa maska od mercedesa waży około 21kg, ta sama maska lecz wykonana z karbonu waży zaledwie 4,5kg). Przez zmniejszenie masy całego samochodu nasze osiągi wzrosną, natomiast spalanie benzyny zmaleje, nie wiele, ale zmaleje. PO TRZECIE poprawimy zewnętrzu wygląd naszego auta, ponieważ karbonowe elementy ładnie wyglądają.

1

Co to dokładnie jest karbon?
Karbon to jest nic innego jak włókno węglowe i to właśnie dzięki niemu(włóknu węglowym) części karbonowe są tak odporne.
Co do kwestii bezpieczeństwa, karbon jest materiałem kilkakrotnie wytrzymalszy od stali, dlatego polecam zmienienie swoich blach na karbon. Chociaż jest to bardzo drogie, to i tak bym radził to zmienić, ze względu na bezpieczeństwo własne lub rodziny.


2

Ceny karoserii z karbonu.
Jest to bardzo drogi sprzęt. Standardowa maska do mercedesa kosztuje u producenta około 3000-3500 zł, natomiast włókno węglowe, tzn materiał potrzebny do stworzenia tej maski kosztuje około 2000-2500 zł. Natomiast drzwi kosztują około 2000-2500 zł, materiał potrzebny do stworzenia takich drzwi kosztuje w granicach 1000 zł. Mogli byśmy zamówić całą karoserie samochodu u producenta, natomiast jeśli producent by nie miał wykonanej formy do danej części musieli byśmy dopłacić około 500 zł za formę danej części. Jeśli nie mamy za dużo pieniędzy to poszukajcie na stronach internetowych gdzie ludzie wystawiają używane części lub nowe, ale CHIŃSKIE.


3

Tanie komponenty karbonowe.
Jeżeli znajdziecie np. nową maskę z karbonu w cenie 1000 zł, odradzałbym kupowanie ze względu na to, iż z tą maską coś jest nie tak(koszt materiałów do produkcji maski wynosi od 2000-2500 zł). Najprawdopodobniej jest to część chińska, tzn. wygląda ona tak samo jak maska z karbonu, waga tej maski jest około 3 kg większa niż masa maski z karbonu, również składniki użyte to produkcji tej maski są inne, tzn. na pierwszą warstwę kładą tak jak się powinno włókno węglowe, lecz na kolejną warstwę kładą zwykłe włókno szklane, gdzie powinno się położyć piankę usztywniającą. Taka maska z włóknem szklanym jest zdecydowanie mniej wytrzymalsza niż blacha, a co dopiero mówić o karbonie.


4

Karbonowa karoseria domowym sposobem?
Wykonać np. maskę z karbonu w warunkach domowych jest praktycznie nie możliwe, chyba, że będziecie wiedzieć jakie dokładnie składniki trzeba użyć w procesie tworzenia tej maski, bo to nie tylko pianka usztywniająca czy włókno węglowe, do tego potrzeba jeszcze wiele innych składników. Czyli najprostszym sposobem na otrzymanie karbonowych elementów jest po prostu kupienie ich lub zamówienie.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Uważajcie na chińskie części.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
  1. Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.12.2012

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 11:54:04