Jak odkleić naklejkę numeru rejestracyjnego z przedniej szyby samochodowej?

Masz pękniętą szybę przednią w twoim aucie? Jeżeli będziesz chciał wstawić nową szybę pojawi się problem z naklejką numeru rejestracyjnego, która jest jednorazowa. Nową można oczywiście dostać w wydziale komunikacji, ale to kosztuje i czas i pieniądze. Z tej porady dowiesz się jak odkleić naklejkę numeru rejestracyjnego z przedniej szyby samochodowej tak, aby można było ją ponownie nakleić na nową szybę przednią.

1
źródło: flickr.com, autor: dan taylor źródło: flickr.com, autor: dan taylor

Najpierw zdemontuj szybę. Nie ruszaj naklejki numeru rejestracyjnego zanim nie zdemontujesz pękniętej szyby.
Jak zdemontować pękniętą szybę dowiesz się tutaj:

http://www.zaradni.pl/porada/5214,jak_zdemontowac_wyciac_szybe_samochodowa

Naklejka znajduje się w miejscu trudnodostępnym i próba odklejenia jej przed zdemontowaniem szyby raczej zakończy się jej uszkodzeniem.


2

Po zdemontowaniu szyby połóż ją na stole montażowym lub na czymś płaskim tak, aby była ona unieruchomiona.


3

Użyj opalarki do podgrzania naklejki. Strumień gorącego powietrza skieruj na naklejkę z pewnej odległości, a następnie przybliżaj ją coraz bardziej. W ten sposób powoli doprowadzisz do zwiększenia się temperatury w miejscu przylegania naklejki do szyby.


4

Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z podgrzewaniem ponieważ możemy uszkodzić termicznie naklejkę. Przy odpowiednio wysokiej temperaturze klej pod naklejką stanie się bardziej elastyczny i będzie można przystąpić do odklejania.


5

Teraz przygotuj ostrze, od noża do tapet. Podetnij delikatnie naklejkę całą szerokością ostrza od jej bocznej strony. Gdy naklejka odklei się na ok. 1cm. delikatnie chwyć ją w palce i odciągaj. Jednocześnie cały czas podcinaj ostrzem noża dalszą część naklejki aż do jej całkowitego odklejenia się.


6

Teraz szybko (zanim klej wyschnie) odklejoną naklejkę przyklej do nowej przedniej szyby. Teraz możesz przystąpić do zamontowania nowej szyby do samochodu.

http://www.zaradni.pl/porada/5227,jak_zamontowac_wkleic_szybe_samochodowa

http://www.zaradni.pl/porada/4311,jak_zamontowac_szybe_samochodowa_na_uszczelce


Przeczytaj teraz:

  1. Norbert Gajecki Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.09.2012

Komentarze

Choć naklejka powinna być "jednorazowa" można ją uratować i zaoszczędzić czas i parę złotych związanych z wymianą naklejki na nową . Chyba nie ma w tym nic nielegalnego jeśli tylko numer na naklejce jest zgodny z numerem rejestracyjnym pojazdu. Tak mi się wydaje.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-03 14:54:54

A czy takie przeklejanie jest legalne?

Ostatnio zmieniony: 2012-10-01 22:59:58