Trądzik - utrapienie nastolatków. Jak sobie z tym poradzić?

Nie ma chyba osoby, która by przez to nie przechodziła. Okres dojrzewania jest nierozerwalnie związany ze zmianami skórnymi i spędza sen z powiek niejednego nastolatka. Niestety ten stan może potrwać nawet kilka lat i jeśli problem jest "nader widoczny', najlepszym sposobem jest rozpoczęcie walki z niechcianymi defektami urody.

  • Obecnie mamy wiele sprzymierzeńców, którzy pomogą nam pozbyć się wstydliwego problemu. Zanim więc przejdziemy do popularnego niegdyś "wyciskania", które w dużym stopniu może zostawić ślady na przyszłość, zadbajmy o cerę kosmetykami.
1

Oczyszczanie

Oczyszczanie

W produktach do oczyszczania porów możemy wybierać i przebierać. W obecnej chwili na rynku wiele firm oferuje specyfiki pomagające w sposób skuteczny pozbyć się wykwitów. Ich głównym zadaniem jest jak wspomniałam oczyszczenie skóry, czyli jest to dopiero pierwszy krok w walce o ładną cerę.


2

Delikatne wysuszenie

Uprzednio oczyszczoną cerę możemy pielęgnować tonikiem przeciwtrądzikowym. Z reguły są one na bazie kwasu salicylowego i delikatnie osuszają. Regularne stosowanie może pomóc w znaczącym stopniu pozbyć się niechcianych wyprysków.


3

A może ukryć korektorem?

W walce z opornym trądzikiem skuteczny może okazać się korektor w sztyfcie. Jego zadaniem oprócz miejscowego wysuszania jest także ukrycie największych wykwitów. Dużą zaletą jest to, że w zasadzie nie pozostawia śladów na skórze i można go używać na dzień.


4

Farmakologia przychodzi z pomocą

Niestety zdarza się i tak, że powyższe specyfiki nie dadzą spodziewanych efektów. W tej sytuacji nie pozostaje już nic innego jak szukanie ratunku w farmakologii. Wizyta w aptece będzie konieczna, a farmaceuta na pewno zaproponuje coś, co większym stopniu pomoże nam wygrać tę nierówną walkę. Pocieszającym pozostaje fakt, że wszystkie zabiegi którymi poddawaliśmy się w młodości na pewno będą sprzyjać jakości naszej cery w przyszłości.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: zdjęcia: Wikipedia

  1. Julita Mika

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.03.2016

Komentarze