Jak zadbać o swoje stopy latem?

Latem chcemy pochwalić się pięknymi stopami w sandałach. Zdarza się jednak, że dokuczają nam odciski, wrastające paznokcie lub pękające pięty. Mimo, że używasz specjalnych kremów problem wciąż powraca.

1

Na pękające pięty, ugotuj 5 ziemniaków, aż zaczną się rozsypywać. Wodę, w której gotowały się ziemniaki odcedź, ostudź i w jeszcze ciepłym wywarze mocz stopy około 30 minut. Następnie osuszone stopy grubo posmaruj kremem nawilżającym do stóp i załóż bawełniane skarpety.


2

Dokuczają ci bolesne odciski, które są twarde i trudne do usunięcia, przygotuj miksturę z 5 tabletek aspiryny, którą trzeba rozgnieść i wymieszać z łyżką soku cytrynowego i odrobiną wody. Najpierw namocz odcisk w ciepłej wodzie, a następnie posmaruj papką z aspiryny, owiń folią aluminiową i ręcznikiem. Po 20 minutach odcisk powinien na tyle zmięknąć, aby go było można zetrzeć tarką.


3

Wrastające paznokcie są skutkiem złego obcinania płytki paznokciowej, zawsze trzeba obcinać paznokcie, tak aby brzegi były proste, nigdy nie wycinaj brzegów paznokcia.


  1. Małgosia wypiorczyk Małgosia wypiorczyk

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.07.2012

Komentarze

ja stosuję zmiekczający krem do pięt z ORIFLAME, jest bardzo skuteczny, bo głęboko się wchłania, a stópki są jak marzenie

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:22:49