Jak wygrać z wypadaniem włosów?

Jeżeli borykasz się z wypadaniem włosów to wiesz, że jest to przypadłość wymagająca ukierunkowanego działania i cierpliwości. Niestety nie ma specyfiku, który rozwiąże wszystkie problemy, jednak zaproponowany tutaj schemat działania jest bardzo skuteczny.

  • Potrzebujesz przede wszystkim trzech miesięcy cierpliwości oraz systematyczności. Dopiero po tym czasie jesteś w stanie zaobserwować pojawienie się nowych włosków ( tak zwanych baby hair) oraz zatrzymać ich wypadanie. Nie podaję konkretnych specyfików ponieważ każdy organizm reaguję inaczej - musisz sama przetestować produkty. Ważne jest zachowanie trójki czynności : zdrowy tryb życia, suplementacja zewnętrzna, suplementacja wewnętrzna.
1

Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia

Zanim przystąpisz do do ratowania włosów musisz zastanowić się, czy Twój tryb życia był higieniczny. Najważniejsze czynniki wpływające na złą kondycje czupryny to:

  • zbyt mała lub zbyt duża ilość snu

  • dieta uboga w wodę za to bogata w kawę i słodzone napoje

  • przyjmowanie w pożywieniu zbyt dużej ilości tłuszczu i cukru

  • zbyt intensywny wysiłek fizyczny lub jego brak.Jeżeli twój tryb życia jest zdrowy a mimo to tracisz włosy możesz przejść do punktu drugiego, w przeciwnym wypadku skup się na zmianie nawyków.


2

Suplementacja zewnętrzna

W krajach azjatyckich kobiety skupiają się przede wszystkim na pielęgnacji skalpu- czyli odżywianiu cebulek, z których wyrastają później piękne i zdrowe włosy. Obecnie na rynku znajdziesz wiele preparatów, które możesz wykorzystać do masażu głowy: zarówno rodzimych marek ( Jantar, woda brzozowa) jak i zagranicznych. Większość tego rodzaju preparatów zawiera w swoim składzie alkohol- z tego powodu warto nakładać raz w tygodniu nawilżającą maskę na skalp i włosy. W ten sposób unikniesz przesuszenia.


3

Suplementacja wewnętrzna

Warto wiedzieć, że włosy budowane są z resztek składników odżywczych. Najpierw najcenniejsze składniki transportowane są dla organów wewnętrznych oraz mięśni, dopiero po odżywieniu najważniejszych części ciała włosy otrzymują składniki potrzebne do ich budowy. Jeżeli włosy wypadają Ci garściami, warto wspomóc się preparatem multiwitaminowym oraz uzupełnić swoją dietę o super food a także herbaty ziołowe. Szczególnie polecana jest mieszanka pokrzywy ze skrzypem polnym.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: https://pixabay.com/pl/dziewczyna-czerwone-w%C5%82osy-1642695/

  1. Joanna Bajerska

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.01.2017

Komentarze