Jak prawidłowo robić demakijaż zużywając mniej kosmetyku?

Jak oszczędzać kosmetyk do demakijażu? A Przy tym szybko, dokładnie i dobrze zmywać make-up z twarzy? Demakijaż twarzy to zmycie z cery pozostałości po naniesionym wcześniej makijażu, a także usunięcie brudu czy kurzu, który osiadł na niej w ciągu dnia. Jest on bardzo ważnym elementem w dbaniu o cerę. Niestety niewiele kobiet wie jak go prawidłowo wykonać... Poniżej przedstawiam 10 kroków demakijażu.

  • - woda przegotowana, ostudzona lub butelkowana, niegazowana; - dwa bawełniane płatki kosmetyczne lub kulka waty; - preparat do demakijażu; - tonik kosmetyczny; - krem pod oczy; - krem do twarzy; - ewentualne patyczki higieniczne.
1

Kulkę waty lub dwa bawełniane płatki kosmetyczne polewamy wodą.


2

Odciskamy ją bądź je z nadmiaru H2O.


3
Pamiętajmy, że produkt do zmycia make-upu, jak i tonik oraz kremy muszą być dobrane do rodzaju nasze Pamiętajmy, że produkt do zmycia make-upu, jak i tonik oraz kremy muszą być dobrane do rodzaju nasze

Nanosimy na nią czy na nie preparat do demakijażu.

Dzięki tym trzem pierwszym krokom zużyjemy mniej kosmetyku do demakijażu. Mokry wacik lub wilgotne płatki kosmetyczne mniej go przyjmą, bo będą miały w sobie duża ilość wody. To pomoże nam szybciej i zdecydowanie łatwiej zmyć makijaż oraz brud i kurz z twarzy. Przejdźmy teraz do kolejnych czynności.


4

Przykładamy do zamkniętej powieki rozpłaszczoną kulkę waty bądź kładziemy na powiekach po jednym z bawełnianych płatków. Odczekujemy chwilkę by preparat mógł zacząć działać, a następnie spokojnym ruchem przecieramy rzęsy od nasady aż po same końce. Robimy to dopóki wacik czy płatek nie będzie farbowany tuszem do rzęs.


5

Przechodzimy do ruchomych powiek oka. Je też delikatnie przemywamy. W kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Pamiętajmy o tym, by nie trzeć zbyt mocno skóry oraz o nie rozciąganiu jej.


6

Kolejno zmywamy dolna powiekę. Zaczynamy tak jak w przypadku górnej powieki od rzęs. Też robimy to od nasady aż po ich końce. Zmywanie dolnej powieki kończymy przecierając ją od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, czyli w przeciwnym kierunku niż na powiekach górnych. Uważamy przy tym, by nie podrażnić wyjątkowo tutaj cienkiej i delikatnej skóry.


7

Wracamy do obszaru górnej powieki i zmywamy miejsce nad nim, a następnie przecieramy brwi.


8

Dalsza kolejność przemywania twarzy preparatem do demakijażu jest dowolna. Należy tylko mieć na względzie to, by kierować się od środka twarzy w kierunku jej bocznych partii, czyli na przykład od czoła na ich boki albo od nosa w stronę policzków i tak dalej. W ten sposób przemywamy całą twarz.


9
Tonik przywróci odpowiedni pH skórze Tonik przywróci odpowiedni pH skórze

Stosujemy tonik.

Tu znajdziesz moich 5 sposobów tonizowania cery: http://www.zaradni.pl/porada/10069,jak_tonizowac_cere_na_piec_sposobow


10

Nakładamy krem pod oczy oraz krem na twarz, szyję i dekolt.

Dziesiątym krokiem zakończyliśmy demakijaż.


11

Uwagi i spostrzeżenia

  • Do tej formy zmywania makijażu nie należy stosować płynu dwufazowego. W nim jest już wystarczająca ilość wody, a ponadto olej, co możesz zobaczyć gołym okiem. Takiego płynu nie rozcieńcza się dodatkowo wodą. On jest już w takich proporcjach, jak powinien.


Przeczytaj teraz:

  1. Anna Kryjom

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.11.2012

Komentarze

Alenda - dziękuję. Cieszę się, że tak uważasz.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-25 10:14:23

Świetnie opisane i to zgodnie z zasadami kosmetyki :)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-24 21:35:31

LADYinBLUE - dziękuję.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-20 09:17:19

Bardzo rzeczowa porada,wszystko dokładnie opisane.
Ocena oczywiście najwyższa:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-19 19:39:20