Jak dobrać dodatki i uzupełnić swój wizerunek szalem?

Niezbędnym elementem garderoby są niewątpliwie – dodatki. Co rozumiemy pod pojęciem – dodatki. Są to różnego rodzaju szale, apaszki, rękawiczki, kapelusze, czapki, paski i biżuteria.

  • szale, szaliki jedwabne, bawełniane, wełniane.
1

Tym razem większą uwagę poświęcimy szalom, szalikom, i apaszkom. Osobiście uważam brak szala, apaszki na szyi za niekompletne ubranie się. Nawet latem, gdy jest bardzo gorąco zabieram ze sobą szal czy apaszkę i wiążę przy torebce. Nie wiadomo kiedy będzie mi potrzebny, na wypadek zmiany pogody ochroni przed zimnem, czy przechodząc obok kościoła w letniej sukience na ramiączkach przykryje ramiona szalem. Tak są tacy co się zdziwią, gdyż często widzimy w świątyniach kobiety roznegliżowane, ale to temat na inny wątek. Wracając do szali i apaszek – uwielbiam i preferuję tylko ze szlachetnych materiałów jak jedwab, alpaka, kaszmir.


2

Za pomocą szala, czy apaszki zwykłą sukienkę można zmienić w wyjątkową kreację, jest eleganckim uzupełnieniem każdego żakietu, wykończeniem niepozornego sweterka a fantazyjnie przewieszony w „szubienicę” doskonale komponuje się z każdym płaszczem. Piękny jedwabny szal zawiązany na szyi działa cuda, dodaje kobiecości i charakteru, podkreśla osobowość i indywidualność.


3

Czy szale, szaliki noszą tylko panie. Od dawna panowie chętnie ozdabiali szyję i nikogo nie dziwi szalik noszony nie tylko zimą. Jako dodatek spełnia tę samą funkcję – jest uzupełnieniem wizerunku, dodaje charakteru i kunsztu, rozwesela szare kolory pana ubranego w garnitur i płaszcz. Łagodzi sztywny wizerunek biznesmena, przełamując oficjalny styl. Wspaniale prezentuje się pan w stroju casualowym w zawiązanym szaliku. Dystyngowany elegancki pan z fularem zamiast krawata wzbudza szacunek i zachwyt.


4

Umiejętność doboru dodatków nie każdy posiada i trzeba się tego nauczyć – jak dobierać, jak wiązać i jak nosić. Nie jest to trudne i zachęcam do pozyskania tej umiejętności, aby twój strój był kompletny i wyjątkowy.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Szal nie tylko zdobi i uzupełnia twój strój, ale także grzeje i powinieneś go nosić także wiosną do marynarki.i.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
  1. Małgorzata  Kosiak Małgorzata Kosiak

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.05.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 11:29:58

bardzo dobrze napisane:)

Ostatnio zmieniony: 2012-07-18 16:48:28

Dodatki naprawdę mogą strój zrobić - mam jedną broszkę, którą przypinam gdzie popadnie: płaszcz, szal, czapka, dekolt bluzki, torebka. Bardzo miły, zwracający uwagę drobiazg.

Ostatnio zmieniony: 2010-07-10 19:43:11