Jak to możliwe, że zanika mi okres przy braniu pigułek antykoncepcyjnych?

Leczysz się hormonalnie? Bierzesz pigułki antykoncepcyjne? Przestałaś miesiączkować, bądź zanika Ci okres?

1

Jeśli przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne, bądź leczysz się hormonalnie, a Twój organizm szaleje (krótsze miesiączki, bądź ich zanik) to pierwsze oznaki, że trzeba zaprzestać ich przyjmowania. Pigułki antykoncepcyjne posiadają hormony, które spowalniają pracę jajników.


2

Skutkiem takiego działania może być krótsze miesiączkowanie lub w najgorszym wypadku jej zanik. Jajniki pomału przestają pracować w normalnym tempie, zatem nie jajeczkują tak jak do tej pory. Jeżeli myślisz o posiadaniu dzieci zalecam przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych z przerwami, np. 3 miesiące przerwy po każdym 6-ścio miesięcznym okresie przyjmowania hormonów.


3

Podczas przerwy, w której nie bierzesz pigułek, polecam inną formę zabezpieczenia np. prezerwatywę. Po pewnym czasie miesiączkowanie powinno wrócić do normy.


Przeczytaj teraz:

  1. Monika Krzyzanowska

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.07.2012

Komentarze