Zimowy wystrój salonu. Sprawdź, jak go uzyskać!

Każda pora roku ma swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Zima rozpieszcza nas przepięknym białym krajobrazem, niepowtarzalną aurą i wyjątkową świąteczną, karnawałową atmosferą. Warto dopasować wystrój naszych domów, salonu do klimatu, który panuje za oknem. Jak to zrobić? Skorzystaj z przygotowanych przez nas podpowiedzi.

1

Kominek dla każdego – także dla Ciebie!

Kominek dla każdego – także dla Ciebie!

Ciepło kominka i długie zimowe wieczory to związek idealny. Dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim salonie. Nie tylko po to, aby podnieść w nim temperaturę, ale też po to, aby ocieplić nieco panującą w mieszkaniu aurę.Co ważne, współczesne kominki to bogactwo modeli, wielkości i kształtów, bez problemu można znaleźć coś, co będzie w pełni odpowiadało potrzebom zainteresowanego. Nawet ci, którzy posiadają małe mieszkanie, nie mające odpowiednich przewodów kominowych, nie muszą rezygnować z takiego marzenia. Dla nich dobrym rozwiązaniem jest biokominek, zasilany ekologicznym paliwem.


2

Najmodniejszy kolor sezonu

Kominki to jeszcze nie wszystko, dodatkowo bardzo ważną rolę odgrywają kolory w danym pomieszczeniu. Kiedy za oknem pada śnieg, zadbaj o biel we wnętrzu. Białe świeczniki, poduszki i narzuty idealnie wpiszą się w bajkową aurę. Możesz ją przełamać akcentami czerwieni lub zieleni. Dodatkowo karnawał, okres świąteczny i poświąteczny to czas, kiedy można pozwolić sobie na odrobinę blasku. Z tego względu złoto i srebro jest jak najbardziej wskazane.


3

Boczne, klimatyczne lampy

Światło stwarza niezwykłe możliwości aranżacyjne. Wykorzystaj jego moc podczas dekoracji wnętrza. Ustaw kilka lamp na parapetach albo na meblach i przekonaj się, jak dobrze będzie wyglądał twój zimowy salon. Delikatny blask lamp podkreśli piękno wnętrza, zaczaruje go, sprawi, że będzie to idealne miejsce do wypoczynku zwłaszcza po ciężkim dniu.


4

Kominek do aromaterapii

Klimat wnętrza to nie tylko kolory, kształty i światło, znaczenia mają również zapachy! Zainwestuj więc w dobry odświeżacz powietrza albo specjalny kominek do aromaterapii. Zapach lasu, goździków lub wanilii – który z nich najbardziej pasuje do twojego wnętrza? Oprócz tego możesz też zdecydować się na kominki, które nie wymagają podłączenia do komina, czyli na biokominki. Są one bowiem zasilane specjalnym biopaliwem, ono także ma różne ciekawe zapachy.


źródła zdjęć: Materiały partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.01.2020

Komentarze