Zachwyć się swoją łazienką na nowo. Te detale zmienią wnętrze!

Łazienka jest miejscem, w którym najtrudniej o rewolucję. Przynajmniej tak wydaje się większości z nas. Myślimy nad zmianą ceramiki, kuciem kafelków oraz innych kosztownych przedsięwzięciach, które pochłoną dużo pracy i znacząco uszczuplą zawartość portfela. Na szczęście metamorfoza w łazience to nie tylko wielki remont, ale również drobne zmiany, jakie mogą dać duży efekt. Jak bawić się detalami, aby łazienka znów przyciągała uwagę?

1

Zainwestuj w oświetlenie łazienkowe

Zainwestuj w oświetlenie łazienkowe

Mała rzecz, ale bardzo ważna z wielu powodów. To właśnie światło potrafi nawet powiększyć optycznie wnętrze twojej łazienki, kiedy użyjesz jego odpowiedniej barwy i rozmieścisz punkty świetlne w różnych miejscach. Używaj chłodnego odcienia, jeśli twoja łazienka jest zbyt mała. W ten sposób prostym zabiegiem sprawisz, że będzie się wydawała nieco większa. Do tego ekspresowe malowanie ścian na jasny kolor, a zyskasz jeszcze więcej przestrzeni i łatwo odkryjesz całkiem nowe oblicze łazienki.Warto zdecydować się na oświetlenie LED, zwłaszcza nad umywalką, gdzie widoczność jest najważniejsza. Poza tym dodatkowo oświetlone lustro również spotęguje wrażenie sporej łazienki, dlatego jest to bardzo istotne, zwłaszcza w niewielkiej przestrzeni. Warto zadbać również o niewielki, ale istotny szczegół, jakim jest żyrandol. Zwracający uwagę z kryształkami w stylu glamour lub, wręcz przeciwnie, prosty w swojej nowoczesnej formie, na pewno przyciągnie uwagę gości i diametralnie zmieni wygląd pomieszczenia.


2

Dopasuj dozowniki do wnętrza łazienki

Bardzo subtelnym elementem, na który powoli zaczynamy zwracać uwagę, są dozowniki do mydła i mydelniczki. Czasami nawet najpiękniejsza łazienka potrafi stracić swój urok, jeśli na umywalce stoją kolorowe, pstrokate opakowania plastikowe z mydłem. Koszt eleganckich dozowników jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi wydatkami, warto więc wziąć tę kwestię pod uwagę.Jeżeli cenisz sobie estetykę, ale chcesz także mieć w swojej łazience produkty wysokiej jakości pod względem składu, szukaj na rynku firm z podobnymi wartościami. Dziś w drogeriach i perfumeriach można bez problemu znaleźć kosmetyki, których opakowania wyglądają bardzo schludnie, a działanie również jest bez zarzutu. Warto więc rozważyć opcję zarówno przelewania środków czystości do dozowników, jak i kupowania tych, które mają wygląd pasujący do łazienki.


3

Wymieniaj ceramikę łazienkową po kolei

Jeśli po twojej głowie już od jakiegoś czasu krąży myśl o większych zmianach, ale z różnych powodów nie możesz pozwolić sobie na wielką metamorfozę łazienki, zacznij od małych kroczków. Nawet jeśli wymienisz tylko kabinę prysznicową, wygląd łazienki zmieni się całkowicie. Przykład? Masz w swojej łazience standardowy model półokrągły z przesuwanymi drzwiami, ale chcesz nadać wnętrzu bardziej nowoczesny charakter. Co robić?Wystarczy, że zainwestujesz w kabinę typu walk-in, w której nie ma drzwi i gwiazdą jest brodzik, a właściwie jego brak. Tego typu modele świetnie się sprawdzają nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale wszędzie, gdzie liczy się funkcjonalność. W końcu to brodzik prysznicowy często jest najbardziej problematycznym elementem łazienki. Ciągłe potykanie się o niego podczas wejścia i wyjścia może dla niektórych osób być jedynym powodem do wymiany tego elementu.Kabina prysznicowa z brodzikiem będzie dobrym pomysłem, jeśli cenisz sobie tradycyjne rozwiązania, a prysznic bez tego elementu wydaje ci się zimny przez bezpośrednie spotkanie z podłogą. Na szczęście można połączyć jedno z drugim, czego przykładem są oferty producentów. Dziś na rynku spotkać można już płytkie i głębokie brodziki, aby każdy użytkownik był zadowolony z efektu. Sprawdźcie na przykład ofertę polskiego sklepu KOŁO: http://www.kolo.com.pl/produkty/kabiny-i-brodziki. Nie potrzebujesz rewolucji w swojej łazience. Potrzebujesz dobrych pomysłów.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: Własne

  1. Michalina Jaworska Michalina Jaworska

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.05.2017

Komentarze