Rozsiądź się wygodnie, czyli pufy i fotele ogrodowe

Marzysz o tym, by ze swojego ogrodu uczynić cudowne miejsce do wypoczynku? W takim razie musisz pomyśleć o wyjątkowo wygodnych meblach ogrodowych – zwykłe krzesła czy ławy tu nie wystarczą! Aby zaznać głębokiego relaksu, potrzebne Ci będą komfortowe fotele lub pufy, na których rozsiądziesz się wygodnie i zapomnisz o całym świecie.

1

Meble ogrodowe – połączenie funkcjonalności i estetyki

Meble ogrodowe – połączenie funkcjonalności i estetyki

Wybierając meble, które staną się wyposażeniem Twojego ogrodu, powinieneś zawsze zwracać uwagę na dwie najistotniejsze kwestie.Pierwsza z nich to użyteczność. Każdy z ogrodowych mebli powinien być wygodny i funkcjonalny, łatwy w utrzymaniu i konserwacji, możliwie odporny na zmienne warunki pogodowe, łatwy do przeniesienia i przechowania poza sezonem.Drugą kwestią jest estetyka – meble ogrodowe z całą pewnością można zaliczyć do elementów architektury przestrzeni, dlatego ich wygląd powinien współgrać zarówno ze stylem samego ogrodu, jak i domu.


2

Pufy ogrodowe – modne rozwiązanie

Pufy ogrodowe – modne rozwiązanie

W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób przykłada dużą wagę do wyglądu ogrodu, urządzając go na wzór drugiego salonu, a czasem nawet najbardziej reprezentatywnego miejsca na terenie posiadłości. W związku z tym coraz bardziej na znaczeniu zyskują designerskie, nietypowe meble ogrodowe – przede wszystkim pufy, które do niedawna kojarzyły się jedynie z wyposażeniem salonów.Pufy najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych, które są znacznie bardziej niż naturalne materiały odporne na warunki atmosferyczne. W zależności od wykorzystanego tworzywa pufy mogą być użytkowane jedynie na przestrzeniach zadaszonych (w altanach, na tarasach lub werandach) bądź pod gołym niebem, na terenie całego ogrodu. Najwyższej jakości pufy są odporne nie tylko na działanie wilgoci czy wiatru, ale także na ostre słońce.Na rynku znajdziesz różne rozmiary pufów – od niewielkich modeli, służących jako siedziska, po ogromne pufy, które mogą pełnić funkcję ogrodowych leżaków.Niewątpliwymi zaletami pufów ogrodowych jest niska waga, dzięki której mogą być one w łatwy sposób przenoszone oraz niezwykle designerski wygląd.


3

Fotele ogrodowe – ponadczasowa klasyka

Fotele ogrodowe – ponadczasowa klasyka

Fotele to od lat jedne z najpopularniejszych mebli, jakie spotyka się w ogrodach. Nic dziwnego! Są wygodne, efektowne, a ich wybór przyprawia o zawrót głowy.Do najpopularniejszych obecnie zalicza się fotele ogrodowe, wykonane z ekorattanu – znajdziesz je m.in. w kolekcji Miloo Home. Dzięki niewielkiej wadze można je bez problemu przenosić, a dzięki wytrzymałemu materiałowi, są one wyjątkowo wytrzymałe.Dużą popularnością cieszą się także fotele z wikliny, które, chociaż prezentują się pięknie, mogą być użytkowane jedynie pod zadaszeniem, gdyż wilgoć może je nieodwracalnie uszkodzić. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wciąż także samodzielnie wykonywane fotele z palet, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach.


4

Jeżeli szukasz fotela, który nada Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, powinieneś zainteresować się modernistycznymi wiszącymi fotelami w kształcie kuli.


Galeria

zdjęcie

źródła zdjęć: Partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.06.2018

Komentarze